Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Świnoujściu na 1000 osób przypada 19,3 sklepów; mieszkańcy chcą kolejnych marketów

Według danych z magistratu, od 2006 roku liczba sklepów w Świnoujściu utrzymuje się na tym samym poziomie. Według danych Urzędu Statystycznego w roku 2012 w mieście działało 786 drobnych sklepów różnych branż. Najwięcej spożywczych (188), wielobranżowych (145) oraz z odzieżą (107) - podaje iswinoujscie.pl.
Reklama
W Świnoujściu na 1000 mieszkańców przypada 19,3 sklepów. Podobnie jest w innych miastach tej wielkości.

W mieście działają również sklepy o powierzchni sprzedaży ponad 400 mkw. sieci Lidl, Biedronka, Netto, Intermarche, PoloMarket, a wkrótce oddany zostanie kolejny sieci Kaufland. Przy ulicy Dąbrowskiego z kolei rozpoczęła się budowa Galerii Handlowej Świnoujście.

W 2011 roku przeprowadzono badania na 800- osobowej, reprezentacyjnej grupie mieszkańców. Wyniki wskazują, że w ich ocenie występują braki w formie handlu typu duże sklepy, supermarkety, centra handlowe we wszystkich branżach. 18,2 proc. mieszkańców to zwolennicy tradycyjnego handlu, 35,7 proc. popiera supermarkety i centra handlowe, a 46,1 proc. jest za obiema, uzupełniającymi się formami handlu. Najwięcej mieszkańców, bo 71, 8 proc., dokonuje większość zakupów spożywczych w marketach. W tradycyjnych sklepach zwykle większość zakupów spożywczych robi 24,8 proc., a na targowisku 3,4 proc. ankietowanych - podaje iswinoujscie.pl.

Ankietowani mieszkańcy odpowiadali również na pytanie, czy w Świnoujściu należy ograniczyć budowę supermarketów, centrów handlowych ze względu na ochronę lokalnego, tradycyjnego handlu. Za ograniczeniem opowiada się 21,8 proc. Przeciwnych ograniczeniom budowy centrów handlowo-usługowych oraz supermarketów, aby chronić tradycyjny lokalny handel, jest 46,1 proc.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum