Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W tę niedzielę sklepy powinny być zamknięte. Większość sieci ominie jednak zakaz

W niedzielę, 5 września br. sklepy powinny być zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele; obowiązuje w nich limit osób i rygor sanitarny.
Reklama

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos.

Zakaz handlu w niedziele staje się jednak coraz bardziej martwym prawem. W ciągu minionego tygodnia swoje plany wobec otwarcia sklepów w ostatni dzień tygodnia ujawniły takie sieci jak Carrefour, Kaufland i Lidl.

Niedzielne zakupy można już zrobić w niektórych sklepach takich sieci, jak m.in.  Żabka, Biedronka, Top Market, Delikatesy Centrum, Topaz, Polomarket, Dino, Stoktotka, Intermarché i Lewiatan. 

Czytaj: Lista 35 sklepów Kaufland, które będą otwarte w niedziele niehandlowe

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum