Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Tomaszowie Lubelskim powstanie park handlowy. Inwestycja typu wybuduj i sprzedaj

W Tomaszowie Lubelskim zostanie wybudowany park handlowy o powierzchni użytkowej około 6.000 mkw. Deweloperzy tworzą spółkę, która wybuduje obiekt a następnie go sprzeda.
Reklama

22 marca do UOKiKu trafił wniosek w sprawie utworzenia przez IPOPEMA 72 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie oraz East Equity sp. z o.o. z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim, wspólnego przedsiębiorcy. Podmioty zawarły umowę inwestycyjną.

Deweloperzy wspólnie wybudują park handlowy

IPOPEMA 72 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych prowadzi działalność na rynku inwestycji finansowych, tj. polegającą na lokowaniu środków pieniężnych zebranych publicznie lub niepublicznie. Grupa kapitałowa, do której należy IPOPEMA 72 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych prowadzi przede wszystkim działalność deweloperską.

Grupa kapitałowa, do której należy East Equity sp. z o.o., prowadzi przede wszystkim działalność na rynku nieruchomości, w tym deweloperską.

W umowie inwestycyjnej strony zobowiązały się do współpracy obejmującej nabycie – docelowo – po 50% udziałów, tj. łącznie 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki pod firmą PHHC sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie. Udziałowcem tej firmy jest Harvent Capital.

Harvent Capital

Harvent Capital to grupa inwestycyjna założona przez Artura Kawę i Dariusza Kalinowskiego. Specjalizuje się w obszarze inwestycji nieruchomościowych o charakterze komercyjnym i mieszkaniowym. Buduje parki logistyczne, parki handlowe i osiedla mieszkaniowe.

W Tomaszowie Lubelskim powstanie park handlowy

Po nabyciu udziałów w tej spółce przez ww. podmioty, firma ma złożyć ofertę nabycia nieruchomości położonej w Tomaszowie Lubelskim a następnie skomercjalizować i sprzedać zewnętrznemu inwestorowi inwestycję w postaci budowy parku handlowego o powierzchni użytkowej około 6.000 m2 wraz z niezbędną towarzyszącą infrastrukturą techniczną. 

Po zakończeniu inwestycji, pomioty uczestniczące w koncentracji nie planują żadnej kontynuacji działalności spółki, w związku z czym zostanie ona zlikwidowana lub sprzedana osobie trzeciej.

Tomaszów Lubelski jest miastem w województwie lubelskim, położonym nad rzeką Sołokiją na pograniczu Roztocza i Grzędy Solskiej. Liczba mieszkańców wynosi ok. 21 tys. Mieszkańcy mogą zrobić zakupy m.in. w Galerii Rynek, Parku Handlowym Tomasovia czy Domu Hadlowym.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum