Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Trójmieście działają 23 galerie handlowe. Budują się 2 kolejne

W 2015 roku łączna powierzchnia handlowa w Trójmieście wyniosła 688,630 mkw. , co oznacza, że na 1000 mieszkańców przypadało 701 mkw. powierzchni. Z tym wynikiem Trójmiasto plasuje się na trzecim miejscu w Polsce, po Wrocławiu i Poznaniu. W ciągu najbliższych 2 lat do 23 galerii dołączą dwie potężne inwestycje: Galeria Metropolia i Forum Gdańsk.
Reklama

W 2016 roku zostanie otwarta Galeria Metropolia o powierzchni blisko 35 tys. mkw, a rok później Forum Gdańsk, co zwiększy powierzchnię handlową Trójmiasta o dodatkowe 63 tys. mkw. Trwa przebudowa i modernizacja centrum handlowego ETC oraz Morena. Rozbudowana ma zostać także Galeria Bałtycka. To spowoduje, że gęstość zabudowy handlowej wzrośnie do 820 mkw. na 1000 mieszkańców.

W Trójmieście wyraźnie zaznacza się podział na mocno nasyconą handlowo część południową i stosunkowo nisko nasyconą część północną. Ze względu na bardzo turystyczny charakter Sopotu dobrze rozwija się tam handel przy ulicach, głównie wzdłuż ulicy Monte Cassino, a w Gdańsku przy Długim Targu i ulica Świętojańskiej w Gdyni.

Według danych BNP Paribas Real Estate, czynsze detaliczne w najlepszych centrach handlowych w Trójmieście wahają się od 40 do 45 euro za mkw. na miesiąc. Czynsze na ulicach handlowych są nieco niższe i wynoszą od 30 do 50 euro, w zależności od miasta.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum