Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W tym kraju na święta może zabraknąć mięsa

W poniedziałek w Portugalii rozpoczął się strajk pracowników Generalnej Dyrekcji Żywienia i Weterynarii (DGAV), który może doprowadzić do niedoborów mięsa w sklepach podczas okresu bożonarodzeniowo-noworocznego.
Reklama

Jak podały w komunikacie władze DGAV, protestujący żądają poprawy warunków pracy i wprowadzenia ułatwień w procesie awansowania. Strajk ma się zakończyć dopiero 30 grudnia.

Według władz Portugalskiego Stowarzyszenia Przemysłu Mięsnego (APIC) protest inspektorów-weterynarzy prawdopodobnie doprowadzi do odczuwalnych braków mięsa na rynku.

"Strajk wstrzyma dostawy mięsa do sklepów, gdyż ubojnie bez pracy inspektorów-weterynarzy nie będą mogły funkcjonować. Bez ich obecności w zakładach nie będzie można zabić żadnego zwierzęcia", powiedziała Graca Mariano z kierownictwa APIC.

Cytowani przez portugalskie media właściciele ubojni potwierdzili, że w przypadku utrzymania 11-dniowego strajku będą zmuszeni do tymczasowego wstrzymania pracy swoich zakładów.

"Dotychczas zdarzały się już dwudniowe strajki inspektorów DGAV i możliwa była reorganizacja harmonogramu pracy naszego zakładu. Jednak w przypadku 11-dniowego protestu utrzymanie pracy ubojni jest praktycznie niemożliwe", stwierdził przedsiębiorca sektora mięsnego z Aveiro Jose Santos.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum