Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W tym roku Polacy na zakupy internetowe wydadzą 37 mld zł

Według danych firmy Boston Consulting Group w tym roku Polacy na zakupy internetowe wydadzą już 37 mld zł. Podobnie jak w latach poprzednich oznacza to wzrost wartości rynku o niemal 20 proc. Wszystko wskazuje na to, że w następnych latach tempo wzrostu się utrzyma, ale nie znaczy to bynajmniej, że wszyscy uczestnicy rynku zyskują w równym stopniu - informuje Rzeczpospolita.
Reklama

Z danych cyklicznie zbieranych przez serwis Sklepy24.pl wynika, że konkurencja na rynku jest coraz ostrzejsza. Po latach wzrostu w tym roku prognozowany jest nieznaczny, ale jednak spadek liczby e-sklepów, których i tak jest już ponad 13 tys. W tym sprzedających ubrania jest z kolei niemal 1,5 tys.

Kupujących w sieci nie przybywa już tak szybko, zaś za rozwój rynku odpowiadają głównie osoby, które już wcześniej rozpoczęły przygodę z e-zakupami. Rocznie odsetek internautów zawierających transakcje online rośnie tylko o 2–3 pkt proc.

O ile wciąż głównym kryterium wyboru są ceny, o tyle t e-sklepy odzieżowe najczęściej podkreślają, iż zakupy można nawet w ciągu miesiąca zwrócić do sklepu. Zgodnie z polskim prawem w przypadku transakcji na odległość towar podlega zwrotowi bez podania przyczyn w ciągu 14 dni od zakupu. Taka strategia sprawdziła się w przypadku firmy Zalando – czytamy w Rzeczpospolitej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum