Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W UOKiK kolejny wniosek Salling Group, w sprawie Tesco

Salling Group A/S złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nabycia części mienia Tesco Holdings.
Reklama

Jak wyjaśnia UOKiK, zgłaszana koncentracja dotyczy przejęcia części mienia Tesco Holdings B.V. z siedzibą w Amsterdamie, obejmującego tytuły prawne (prawa i zobowiązania z umów najmu/dzierżawy) do nieruchomości obejmujących powierzchnię handlową przeznaczoną do prowadzenia wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych wyspecjalizowanych w sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku („Sklepy Tesco”).

Tesco Holdings należy do brytyjskiej Grupy Tesco, na czele której stoi Tesco plc, z siedzibą w Welwyn Garden City w Wielkiej Brytanii. Ponadto Tesco Holdings jest podmiotem dominującym, m.in., Tesco (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Przypomnijmy, 18 czerwca 2020 roku Tesco poinformowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S, która jest właścicielem sklepów Netto. Transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe, obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę.

Władze sieci Netto deklarowały, iż spodziewają się uzyskania od UOKiK zgody na przejęcie 301 sklepów Tesco w Polsce przed końcem 2020 r. Z kolei Tesco oświadczyło, iż chciałoby zamknąć sprzedaż placówek na rzecz Salling Group do wiosny 2021 r.

Transakcja opiewająca na 900 mln zł jest jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych. Mniejszy gracz rynkowy (3,58 mld zł przychodu Netto w minionym roku) pokusił się o przejęcie większego (7,1 mld zł przychodu Tesco w minionym roku fiskalnym). 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum