Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W UOKiK pojawił się wniosek o przejęcie Empiku. Złożyła je spółka z siedzibą na Cyprze

Do UOKiK wpłynął wniosek o przejęcie przez EGHL Investment Limited z siedzibą w Nikozji, Cypr, wspólnej kontroli nad Empik Group Holdings Limited z siedzibą w Limassol, Cypr.
Reklama

EGHL jest wehikułem inwestycyjnym wyłącznie kontrolowanym przez osobę fizyczną (Ewę Szmidt-Belcarz - red). Ostatnio pisaliśmy bowiem, że 51 proc. udziałów w Empiku przejmie obecna prezes zarządu Ewa Szmidt-Belcarz.

Grupa kapitałowa, którą EGHL stanowi wraz z innymi spółkami specjalnego przeznaczenia, nie prowadzi obecnie jakiejkolwiek działalności gospodarczej.

EGH jest spółką holdingową kontrolowaną wyłącznie przez Bookzz Holdings Limited z siedzibą w Limsassol, Cypr, która jest ostatecznie kontrolowana przez fundusz inwestycyjny Penta Investments Limited z siedzibą w Jersey na Wyspach Normandzkich („Penta”). Penta prowadzi działalność inwestycyjną w sektorach opieki zdrowotnej, nieruchomościach, usługach finansowych, mediach, produkcji i handlu detalicznym w głównie w Europie Środkowej.

EGH sprawuje wyłączną kontrolę nad Empik S.A., która, wraz ze spółkami zależnymi, prowadzi działalność skoncentrowaną głównie na sprzedaży detalicznej książek (tradycyjnych, e-booków i audiobooków), prasy, filmów, multimediów i nagrań muzycznych w sieci własnych i partnerskich salonów Empik oraz w kanale on-line

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum