Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W USA podwyżki płac w Walmarcie po reformie podatkowej Trumpa


Podwyżki płac po reformie podatkowej Trumpa zapowiedziały firmy AT&T, Comcast, Fiat Chrysler, JetBlue i sieć supermarketów Walmart - podaje gazeta.pl
Reklama

Płace w USA rosną w tempie niewidzianym od początku dekady. Amerykańskie firmy dają podwyżki, bo walczą o pracowników i spodziewają się dalszego wzrostu po reformie podatkowej Trumpa. Zwiększenie wynagrodzeń spowoduje wzrost wydatków konsumpcyjnych, co dodatkowo pobudzi amerykańską gospodarkę. Według wstępnych danych w 2017 roku PKB Stanów Zjednoczonych zwiększyło się o 2,3 proc. po skromnym wzroście o 1,5 proc. rok wcześniej. W styczniu płace w USA wzrosły średnio o 2,9 proc., licząc rok do roku. To najwyższy wzrost od ponad ośmiu lat. W efekcie w zeszłym miesiącu średnie wynagrodzenie za 1 godzinę pracy w USA wyniosło 26,74 dol. 
Amerykańscy przedsiębiorcy zaczęli mocno podnosić wynagrodzenia, bo coraz trudniej znaleźć im pracowników. Po reformie Trumpa od 2018 r. podatek dochodowy dla korporacji w USA spadł z 35 do 21 proc. A stawki podatku od pieniędzy sprowadzanych przez korporacje spoza USA spadły z 35 proc. do nawet 8 proc.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum