Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Wielką Sobotę sklepy otwarte do godz. 13

W Wielką Sobotę zakupy będzie można zrobić do godz. 13 - wynika z informacji zebranych przez PAP. W Wielkanoc sklepy są nieczynne, oprócz tych, w których za ladą stanie właściciel.
Reklama

W Wielką Sobotę do godz. 13 otwarte mają być sklepy sieci Biedronka, hipermarkety i supermarkety Carrefour, Auchan, markety Kaufland, a także sklepy sieci Lidl i Netto. Zakupy w marketach Dino w Wielką Sobotę można zrobić do 13.30.

W Wielkanoc obowiązuje zakaz handlu, sklepy będą zamknięte.

Kamila Górczyńska-Żyżkowska przekazała PAP, że Polska Sieć Handlowa Lewiatan rekomenduje, aby w Wielką Sobotę dnia sklepy działające pod szyldem Lewiatan były otwarte do godziny 13.

"Jednocześnie zwracamy uwagę, że w PSH Lewiatan analogicznie, jak w każde święta i dni wolne od handlu każdy z naszych sklepów indywidualnie decyduje o godzinach otwarcia placówki, często decyzję o otwarciu sklepu dopasowując do potrzeb okolicznych mieszkańców. Informacje o godzinach pracy są dostępne w poszczególnych placówkach" - przekazała. Jak dodała, w Wielkanoc sieć zaleca zamknięcie sklepów.

Jak poinformowało PAP Biuro Prasowe Żabka Polska, w Wielką Sobotę, to wszystkie sklepy mogą być otwarte do godz. 14, ale decyzje o tym podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne np. w placówkach. "Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek" - przekazano.

W Wielkanoc obowiązuje to samo prawo, co w niedziele niehandlowe.

W ustawie ograniczającej handel w niedziele przewidziano katalog 32 włączeń. Zakaz handlu nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, jeśli przychody z tej działalności stanowią co najmniej 40 proc. przychodów ze sprzedaży danej placówki. Ponadto, nie obowiązuje w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym naruszaniu przepisów - kara ograniczenia wolności.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum