Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Wigilię sieci skracają godziny otwarcia sklepów. W Święta większość marketów zamknięta

Wigilia nie będzie dobrym dniem na zrobienie zakupów. Największe sieci handlowe skrócą w tym dniu godziny otwarcia swoich sklepów do wczesnego popołudnia. Natomiast w dniach 25 i 26 grudnia otwarte będą już tylko nieliczne placówki.
Reklama

Jak wynika z informacji serwisu wp.pl, hipermarkety i supermarkety sieci Carrefour będą otwarte dla klientów w Wigilię do godz. 14.00. W przypadku sklepów franczyzowych Carrefour Express i Globi, o godzinach otwarcia decydują bezpośrednio właściciele tych sklepów. Również do godz. 14.00 będą czynne Tesco i Auchan. Jeśli chodzi o sklepy E.Leclerc, w centrali sieci poinformowano, że godziny otwarcia w wigilię "każdy sklep ustala indywidualnie".

Sklepy Biedronka będą otwarte do godz. 14. - Decyzja o skróceniu czasu pracy w tych dniach, podjęta przez Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci sklepów Biedronka, ma na celu umożliwienie pracownikom przygotowania i spędzenia wieczoru wigilijnego w gronie najbliższych – podała sieć w komunikacie. Także do godz. 14 będą otwarte Lidl oraz Kaufland. Pół godziny dłużej od popularnych dyskontów będą otwarte Markety Dino - do godz. do 14.30.

Dłużej będą pracować Żabka i Freshmarket: do 16.00. A ajenci poszczególnych placówek mogą podjąć decyzję o możliwości otwarcia sklepu w innych godzinach. Sklepy sieci Piotr i Paweł w Wigilię będą czynne w zależności od lokalizacji do godz. 14.00 lub do godz. 16.00.

Najkrócej w Wigilię czynne będą sklepy Netto - jedynie do godz. 13.00.

Natomiast sieć Jysk już kolejny rok z rzędu zapowiedziała, że w Wigilię sklepy będą zamknięte.

25 i 26 grudnia sklepy w większości będą zamknięte. Wyjątek stanowią jedynie te prowadzone przez franczyzobiorców, jak np. Żabka i Freshmarket, które same podejmą decyzję o otwarciu sklepów w te dni. - Sklepy, które zostaną otwarte, będą czynne jednak krócej niż zwykle – w zależności od indywidualnej decyzji Franczyzobiorców w godzinach: od 9.00 do 19.00 lub 11.00 do 21.00. Informacja o godzinach otwarcia zostanie zamieszczona na plakacie na drzwiach sklepów - czytamy na ich stronie.

Serwis superbiz.se.pl zwraca uwagę, że konieczność zamykania większości sklepów na czas świąt wynika z przepisów Kodeksu pracy. Jak wyraźnie stanowi art. 151, praca w święta w placówkach handlowych jest zabroniona. Zakaz ten dotyczy jednak tylko pracowników oraz osób, które nie mają umowy o pracę. W związku z tym, w święta otwarte mogą być np. małe osiedlowe sklepiki, w których sprzedaż prowadzi sam właściciel lub osoby, zatrudnione na umowy cywilno-prawne, takie jak np. Żabka czy Freshmarket.

Ustawodawca zarządził, że czynne mogą być także placówki handlowe, które zaspokajają codzienne potrzeby ludzi lub w inny sposób są społecznie użyteczne. Dlatego otwarte będą również stacje benzynowe, które zwykle są czynne całą dobę oraz dyżurne apteki. Czynne będą również punkty rozrywki, kina oraz restauracje, m.in. fast-foody takie jak: McDonald's.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum