Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Warszawa: Mając koronawirusa wyszła po zakupy do warzywniaka

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali kobietę podejrzaną o narażenie innej osoby na zakażenie chorobą zagrażającą jej życiu. 52-latka zlekceważyła obowiązek izolacji domowej i będąc chora na koronawirusa wyszła po zakupy do warzywniaka - powiedział w poniedziałek PAP asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.
Reklama

Jak poinformował asp. szt. Mariusz Mrozek, do zdarzenia doszło w piątek, 29 maja. Kobieta będąc chorą na koronawirusa poszła po zakupy do jednego z warzywniaków. "Wracając, bez maseczki na twarzy, przed wejściem do budynku kobieta natknęła się na policyjny patrol kontrolujący osoby będące na kwarantannie i w izolacji domowej" - przekazał Mrozek.

"Policjant ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego poprzez domofon próbował skontaktować się z jedną z takich osób. Nikt nie podnosił słuchawki, więc funkcjonariusz spytał 52-latki czy jest może jej sąsiadką i czy nie wie, co się z nią dzieje" - tłumaczył.

Wskazał, że kobieta odpowiedziała, że zna osobę, o którą pyta policjant, i że nie odbiera, bo "pewnie się kąpie". "Policjanta zaintrygowała ta odpowiedź, więc poprosił 52-latkę o okazanie dokumentu tożsamości. Wtedy usłyszał +no dobra, macie mnie+" - powiedział Mariusz Mrozek.

Kobieta została zatrzymana. "Zachowanie kobiety to przykład skrajnej nieodpowiedzialności i lekceważenia obowiązujących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. 52-latka z uwagi na potwierdzonego koronawirusa do czasu całkowitego wyzdrowienia objęta była izolacją domową" - zaznaczył policjant.

Podał również, że kobieta usłyszała zarzut narażenia osoby na zakażenie chorobą zagrażającą jej zdrowiu i życiu. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana do 28 czerwca. Za zarzucany jej czyn grozi do pięciu lat więzienia.

"Policjant, który miał kontakt z 52-latką wprost z interwencji trafił na przymusową kwarantannę" - dodał.

.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum