Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wawel: Przez 11 miesięcy br. obroty z Tesco wyniosły prawie 49 mln zł

Zarząd Wawel S.A. poinformował, że łączna wartość obrotów handlowych pomiędzy spółką a Tesco Polska Sp. z o.o., w okresie od 1 stycznia do 30 listopada br. wyniosła 48.815.676,76 zł netto.
Reklama

Przedmiotem dokonanych transakcji pomiędzy są słodycze produkowane przez Wawel S.A.

Największą wartość miała faktura sprzedaży z dnia 30 listopada 2015 r., a jej wartość wyniosła 503.349,60 zł netto.

Przypomnijmy: 30 listopada br. Wawel podał że łączna wartość obrotów handlowych z Jeronimo Martins Polska, właścicielem sieci Biedronka, w okresie od 05.08.2015 r. do 30.11.2015 r. wyniosła 47.647.289 zł.

Biedronka to od dłuższego czasu największy kontrahent spółki Wawel. Słodyczowa firma z Krakowa generuje około jedną czwartą wartości całkowitych przychodów ze sprzedaży produktów właśnie sieci należącej do Jeronimo Martins. Dalsza współpraca obu firm stoi jednak pod znakiem zapytania. Zarząd producenta słodyczy informował w październiku, że w związku z toczącymi się negocjacjami z Jeronimo Martins może dojść do "znaczącego ograniczenia współpracy handlowej z tym partnerem". Wawel nie wyklucza nawet takiego scenariusza, że do porozumienia nie dojdzie i współpraca z właścicielem Biedronki zostanie zakończona.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum