Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wicepremier: Działalność firm w minimalnym stopniu przyczynia się do wzrostu zachorowań

Będę rekomendował rządowi, żeby ewentualne następne obostrzenia gospodarcze były poprzedzone innymi dotyczącymi np. kontaktów towarzyskich - poinformował wicepremier Jarosław Gowin. Ocenił, że działalność firm w minimalnym stopniu przyczynia się do wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa.
Reklama

"Będę rekomendował Radzie Ministrów (...) by ewentualne następne gospodarcze obostrzenia były poprzedzone innymi decyzjami dotyczącymi kontaktów towarzyskich, czy kontaktów społecznych, pozazawodowych" - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Dodał, że w ocenie resoru "polskie firmy i działalność zawodowa w minimalnym stopniu przyczyniają się do wzrostu liczby zachorowań". Podkreślił, że dzieje się tak dlatego, iż przedsiębiorcy w ostatnim półroczu wprowadzili "bardzo wysokie standardy sanitarne".

Gowin przyznał, że mogą zostać wprowadzone "jeszcze bardziej wyśrubowane obostrzenia". "Trzeba pozwolić oddziaływać tym nowym rozwiązaniom, ocenić ich wpływ na poziom epidemii w ciągu najbliższych kilkunastu dni" - dodał. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum