Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wicepremier Kowalczyk zapewnia: tempo wzrostu cen żywności spadnie

Tempo wzrostu cen żywności spadnie - przewiduje wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Cena żywności na pewno nie będzie rosła, jak przez ostatni rok - dodaje.
Reklama

Szef Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi został zapytany w piątek w TVN24 o to, czy zostanie utrzymany zerowy VAT na żywność i jeśli tak, to do kiedy.

"W tej chwili jest decyzja na pół roku. (...) A potem to zobaczymy, jaka będzie cena żywności. Jeśli cena żywności całkowicie przestanie rosnąć, a może - daj Boże - jeszcze maleć, to wtedy VAT można przywrócić" - powiedział Kowalczyk.

Kowalczyk: Myślę, że tempo wzrostu cen żywności spadnie

Dopytywany, jakie są jego przewidywania w sprawie cen żywności, odparł: "Myślę, że tempo wzrostu cen żywności spadnie". "Nie przewiduję, że może cena żywności spadnie, ale na pewno nie będzie rosła tak, jak to przez ostatni rok" - dodał.

Rząd zdecydował, że stawka VAT na żywność na poziomie 0 proc. zostanie utrzymana do 30 czerwca 2023 r. Na początku grudnia ub.r. minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie "zerowej" stawki VAT na żywność. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum