Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wiceprezes Grupy Azoty: w nowym sezonie nawozowym chcemy funkcjonować z przewidywalną ścieżką cen

W nowym sezonie nawozowym chcemy funkcjonować z przewidywalną ścieżką cen - zapowiedział we wtorek wiceprezes Grupy Azoty Marek Wadowski. Wyjaśnił, że chodzi o to, by ceny nawozów były dla rolników jak najmniejszym źródłem niepewności.
Reklama

Wiceprezes Grupy Azoty Marek Wadowski powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej, że europejskie tendencje rynkowe wskazują na spadek cen praktycznie wszystkich gatunków nawozów.

"Taka sytuacja powoduje dużą niepewność po stronie rolników. Działania Grupy Azoty mają na celu przede wszystkim ustabilizowanie tego rynku. Chcemy funkcjonować w nowym sezonie nawozowym z przewidywalną ścieżką cen nawozów, zgodną ze wzorcami, jakie były w latach poprzednich" - poinformował Wadowski. Podkreśli, że Grupa Azoty chce, by ceny nawozów były jak najmniejszym źródłem niepewności dla rolników. "Stąd taką politykę cenową będziemy chcieli, jako Grupa Azoty zastosować (...)" - stwierdził.

Wadowski zwrócił uwagę, że popyt na nawozy w I kw. 2023 r. spadł. Jego zdaniem przyczyniła się do tego także duża niepewność na rynku zbóż.

Jak podała Grupa Azoty, w segmencie Agro spadek cen r/r kluczowego surowca do produkcji nawozów azotowych, tj. gazu ziemnego, nie zrekompensował spadku cen produktów i niższych wolumenów sprzedaży. Zaznaczono, że grupa na bieżąco dostosowywała produkcję nawozów do bieżącej sytuacji popytowo - podażowej i podobnie jak większość europejskich producentów nawozów istotnie ograniczyła ich produkcję.

Dodano, że wypracowana w I kwartale 2023 roku marża EBITDA segmentu Agro ukształtowała się na poziomie minus 5,9 proc.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum