Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Większe Nowe Bielawy już jesienią?

Rozbudowa Nowych Bielaw w Toruniu nabiera rozpędu. Do góry pnie się park handlowy, który powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Prace właśnie „wychodzą z ziemi”.
Reklama

Po niemal czterech miesiącach dobiega końca początkowy etap prac budowlanych związanych z rozbudową Nowych Bielaw w Toruniu. Na horyzoncie widać już szkielet nowego retail parku.

Newbridge: do końca lipca osiągniemy stan surowy zamknięty

 – Za nami etap prac ziemnych wraz z fundamentami i podwalinami parku handlowego. W ostatnich tygodniach skupiliśmy się na stawianiu konstrukcji żelbetonowej i stalowej, którą właśnie zakończyliśmy montować. Powstał też już cały blok zapleczy technicznych budynku – wylicza Paweł Dolański, który odpowiada za Development w Newbridge. 

 – W ostatnich dniach ruszyły natomiast prace związane z konstrukcją i poszyciem dachu. Na tym etapie widać więc zarys budynku i jego skalę. Jeśli utrzymamy tempo prac, to zgodnie z harmonogramem do końca lipca osiągniemy stan surowy zamknięty. Na sierpień zaplanowano natomiast przekazanie pierwszych lokali najemcom – informuje.

Powstający retail park będzie miał minimalistyczną bryłę w formie prostopadłościanu z aluminiowo-szklaną fasadą w część wejściowej i pokrytą płytą warstwową w pozostałych częściach. Do ulokowanych w nim sklepów będzie się wchodzić bezpośrednio z ulicy. Dodatkowo wokół parku powstanie parking na 100 miejsc postojowych.

Najemcy centrum

Centrum Nowe Bielawy zlokalizowane jest we wschodniej części Torunia w pobliżu DK 15 i 80 oraz autostrady A1, niecałe 15 minut od Starego Miasta. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię 25 tys. m kw. GLA i liczy sobie 70 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Jysk, RTV Euro AGD, Douglas, home&you, Big Star, Carry, Rossmann, Pepco i CCC.  

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum