Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Większość pracowników koncernu Shell otrzyma premię w wysokości 8 proc. rocznych dochodów

Shell poinformował, iż ze względu na rekordowe zyski koncernu większość jego pracowników otrzyma premię w wysokości 8 procent ich rocznej pensji. W ubiegłym tygodniu firma poinformowała, iż zwiększyła rentowność i w drugim kwartale roku osiągnęła zysk w wysokości 11,5 mld dolarów.
Reklama

"Na znak uznania dla wkładu, jaki nasi pracownicy wnieśli w dobre wyniki operacyjne Shella w ostatnich trudnych warunkach, rada nadzorcza postanowiła im przyznać 8 proc. premii" - napisała firma w oświadczeniu. Według koncernu dotyczy to około 82 tys. pracowników. Dyrektorzy lub inne osoby na wysokich stanowiskach premii nie otrzymają.

W ubiegły czwartek naftowo-gazowy gigant ogłosił swoje dane za drugi kwartał. Wynika z nich, że koncern osiągnął zysk w wysokości 11,5 mld dolarów. W analogicznym okresie ubiegłego roku był on o ponad połowę niższy (5,5 mld dolarów).

Tak dobre wyniki są zasługą wysokich cen ropy i gazu, albowiem największy udział w przychodach firmy mają piony zajmujące się wydobyciem paliw kopalnych, które łącznie odpowiadają za prawie trzy czwarte zysku grupy.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum