Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wielka Brytania: makaron podrożał o 50 proc. rdr

W ciągu ostatniego roku w Wielkiej Brytanii cena najtańszego makaronu wzrosła o 50 proc. Inne tanie artykuły spożywcze również odnotowały dwucyfrowe podwyżki - przekazał Bloomberg powołując się na najnowsze dane brytyjskiego urzędu statystycznego.
Reklama

Agencja Bloomberg poinformowała, że według danych brytyjskiego Urzędu Statystki Krajowej (The Office for National Statistics - PAP) "tanie artykułu spożywcze (...) odnotowały dwucyfrowe podwyżki".

"Cena najtańszego makaronu wzrosła w ciągu roku o 50 proc." - przekazała agencja. W kwietniu rdr "ceny tanich czipsów, chleba, mielonego mięsa wołowego i ryżu wzrosły o 15 proc." - wymienia Bloomberg.

Bloomberg przypomniał, że dane zostały opublikowane po krytyce ze strony działaczy na rzecz walki z ubóstwem, "w tym pisarza kulinarnego Jacka Monroe, który stwierdził, że główne wskaźniki inflacji nie odzwierciedlają doświadczeń biedniejszych gospodarstw domowych".

W kwietniu inflacja rdr na Wyspach "osiągnęła najwyższy od czterech dekad poziom 9 proc." "Trudna sytuacja najuboższych członków społeczeństwa, którzy wydają większość swoich dochodów na energię, żywność i inne podstawowe potrzeby, znalazła się w centrum uwagi (...). Rząd został zmuszony zapowiedzieć udzielenie dodatkowego wsparcia w opiewającego na miliardy funtów" - napisano w depeszy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum