Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lidl buduje zaplecze magazynowe na Śląsku. Będzie praca dla ok. 400 osób

Lidl jeszcze nie skończył budowy centrum dystrybucyjnego w Dobroszycach a już planuje budowę kolejnego wielkiego magazynu - tym raziem w Bytomiu przy ulicy Siemianowickiej.
Reklama

Jako dowiedział się portal dlahandlu.pl, nowe centrum dystrybucyjne Lidla będzie zlokalizowane ma terenie miasta Bytomia, przy granicy z miastem Piekary Śląskie. Inwestycja jest obecnie na etapie wniosków o zgody administracyjne.

W ramach inwestycji planowane są:

1. budowa hali magazynowej wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz miejscami załadowczo-rozładowczymi w części pierwszej przedsięwzięcia (o powierzchni ok. 69 500,00 m2)

2. ramach części drugiej planuje się zwiększenie powierzchni obiektu do ok. 80 500,00 m2;

Praca w nowym magazynie Lidla dla 400 osób

Planuje się, że na etapie eksploatacji praca na terenie obiektu będzie się odbywać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Szacuje się, że zatrudnienie wyniesie ok. 90 pracowników biurowych oraz ok. 300 pracowników pracujących w hali.

Projektowana hala pełnić będzie funkcję makrojednostki służącej do przyjmowania, magazynowania, kompletacji oraz wysyłki magazynowanego asortymentu. Składowanie odbywać będzie się na paletach oraz na standardowych regałach wysokiego składowania.

Ogniwa fotowoltaiczne o mocy elektrycznej na poziomie max. 1500 kW

W ramach analizowanego przedsięwzięcia jest planowana produkcja energii elektrycznej z energii słonecznej z użyciem ogniw fotowoltaicznych o mocy elektrycznej na poziomie max. 1500 kW. Ogniwa zostaną zainstalowane na dachu projektowanej hali magazynowej.

Powierzchnia całkowita działek przeznaczonych pod inwestycję wynosi ok. 253 400,00 m2.

Powierzchnia zabudowy po realizacji pierwszego etapu budowy wyniesie ok. 69 500,00 m2, natomiast po realizacji drugiego etapu budowy (powiększenie magazynu) wyniesie ok. 80 500,00 m2.

Ostatnie prace Lidla przed uruchomieniem centrum dystrybucyjnego w Dobroszycach

W połowie maja br. sieć podawała, że prace budowlane w nowym Centrum Dystrybucyjnym w Dobroszycach zmierzają ku końcowi. Pierwsze dostawy do sklepów opuszczą Centrum w II połowie 2022 roku.

Docelowo obiekt będzie zaopatrywał sklepy Lidl Polska położone głównie w województwie dolnośląskim. Inwestycja stworzy lokalnie 300 nowych miejsc pracy.

12. Centrum Dystrybucji Lidl Polska w Dobroszycach będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w portfolio sieci w Europie. Planowana powierzchnia użytkowa nowego obiektu to około 68 000 mkw.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum