Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wiktoria Wejchert inwestuje w sieć Friends

Z końcem listopada na polski rynek gastronomiczny weszła marka gastronomiczna Friends, założona przez Capital36 - fundusz powołany przez Victorię Wejchert. Do końca 2015 r. planowane jest otwarcie 20 lokali w Warszawie. Docelowo Friends planuje rozwój sieci na terenie całej Polski.
Reklama
Punkty gastronomiczne Friends znajdować się będą w najbardziej popularnych lokalizacjach biurowych i komunikacyjnych dużych miast, centrach handlowych czy stacjach metra. Pierwszy lokal Friends mieści się przy ulicy Śliskiej 10 (wejście od al. Jana Pawła II) przy Rondzie ONZ w Warszawie obok biurowców Rondo 1 i Warsaw Financial Centre. Drugi lokal otwarty zostanie w styczniu 2014 r. przy stacji metra Wawrzyszew.

- Pomysł na lokal typu Friends zrodził się w trakcie mojego pobytu i pracy w Londynie, gdzie działa wiele miejsc, które umożliwiają jedzenia świeżych i zdrowych posiłków w krótkim czasie - mówi Victoria Wejchert, współzałożycielka sieci Friends.

Sieć Friends charakteryzuje się tym, że sprzedaje przez cały dzień świeże i smaczne posiłki. Menu obejmuje m.in. dania śniadaniowe, bogaty wybór kanapek, lekkie sałaty, zupy, ciasta i zdrowe przekąski oraz ciepłe napoje, wody czy soki. Średni koszt posiłku to 10 zł.

Maksymalny czas od wejścia do zakupu produktu w każdym lokalu sieci Friends to pięć minut. Posiłki, które proponuje marka, są przygotowane codziennie ze świeżych i zdrowych składników zapewnianych w większości przez lokalnych dostawców. Sieć posiada także kuchnię centralną, która dostarcza produkty do poszczególnych punktów sieci. Dania z menu Friends przygotowywane są codziennie na miejscu.

Friends wypieka pieczywo - także popołudniu - i korzysta z własnej piekarni w lokalu. Wszystkie dania są dostępne w ofercie tylko przez jeden dzień. Kanapki niesprzedane w ciągu dnia trafią natomiast na cele charytatywne.

Wszystkie dania w ofercie przyrządzane są według oryginalnych, autorskich przepisów, które opracowane zostały specjalnie na potrzeby sieci przez Roberta Skubisza - szefa restauracji Amber Room w Warszawie.

- Analizując polski rynek gastronomiczny, zwróciliśmy uwagę, że brakuje na nim punktów szybkiej obsługi odpowiadających w pełni potrzebom współczesnego konsumenta. Oczekiwania są jasne - jedzenie powinno być smaczne, zdrowe i w przystępnej cenie. Drugim elementem, który stanowi naszą przewagę konkurencyjną są lokalizacje, w których znajdują się punkty Friends. Wybieramy miejsca, które są najdogodniejsze dla klientów, którzy zmierzają do pracy lub udają się na szybki lunch - mówi Victoria Wejchert.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum