Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel Auchan i Leroy Merlin szuka kupca dla swojej sieci odzieżowej

Francuska rodzina Mulliez, do której należą takie sieci jak Auchan, Leroy Merlin, Decathlon i Krëfel, szuka kupca dla swojej sieci odzieżowej Pimkie. To dość zaskakujący obrót spraw, ponieważ jeszcze niedawno powołano menedżera, który miał pomóc marce przezwyciężyć kryzys.
Reklama

Koszty prowadzenia Pimkie zbyt wysokie

Francuski holding detaliczny poszukuje nabywcy dla swojej sieci Pimkie, która obecnie posiada 232 sklepy własne, 81 sklepów franczyzowych i zatrudnia 1500 pracowników. Jednak marka od lat zmaga się z trudnościami: jeszcze rok temu miała ponad 600 sklepów. Jednak od tego czasu sklepy w Belgii, Austrii i Szwajcarii zostały zamknięte, a w Niemczech, Hiszpanii i Portugalii zmniejszono liczbę placówek franczyzowych.

W styczniu br. Philippe Favre został mianowany menedżerem ds. kryzysu, Favre już w 2018 r. kierował reorganizacją marki. Jednak w porozumieniu z rodziną Mulliez rzucił ręcznik: inwestycje niezbędne do przywrócenia firmy na właściwe tory są tak duże, że właściciel nie chce nawet rozpocząć procesu.

Rodzina Mulliez postawiła krzyżyk na Pimkie?

Teraz rozpoczynają się poszukiwania zewnętrznego udziałowca. Pimkie ma nadzieję znaleźć nabywcę w ciągu najbliższych kilku miesięcy: porozumienie powinno zostać osiągnięte do końca roku.

Jednak pracownicy nie mają zaufania do pracodawcy. Spodziewali się, że Favre zaproponuje zwolnienia i zamknięcia części sklepów, ale teraz uważają, że cała firma jest w niebezpieczeństwie. Boją się, że nowy właściciel dokona znacznie większych zwolnień i uważają postawę rodziny Mulliez za tchórzostwo. - Czujemy, że to prawie zdrada - powiedzieli związkowcy z BFM.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum