Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel centrów handlowych w USA ogłosił bankructwo

Washington Prime Group, jeden z głównych właścicieli ponad 100 centrów handlowych na terenie USA, ogłosił bankructwo. Złożył wniosek w sądzie upadłościowym Stanów Zjednoczonych dla południowego Teksasu, w oparciu o rozdział 11 amerykańskiego Kodeksu upadłościowego, powołując się na przestoje związane z pandemią.
Reklama

Firma Washington Prime Group z Columbus w stanie Ohio zabezpieczyła 100 mln dolarów nowego finansowania na spłatę zobowiązań wobec dłużników wyrażających zgodę na restrukturyzację finansową w ramach rozdziału 11.

Rozdział 11 Kodeksu upadłościowego USA pozwala na działanie firmy z jednoczesną jej reorganizacją pod nadzorem sądu. Dłużnik przedstawia sądowi plan naprawczy, aby umożliwić spłatę długów w określonym czasie.

Akcje Washington Prime spadły o 60 proc. w ciągu roku. Przyczyną bankructwa były czasowe zamknięcia i ulgi w czynszach dla najemców. Firma, która ostrzegała, że taki scenariusz jest możliwy, wykorzystuje rozdział 11 do „wdrożenia kompleksowej i zgodnej restrukturyzacji finansowej”, aby zmniejszyć zadłużenie o wartości prawie 1 mld dolarów.

Dwóch innych właścicieli centrów handlowych, CBL Properties i Preit, którzy złożyli wniosek o upadłość w zeszłym roku, zwracali uwagę na podobne problemy. Wszyscy trzej właściciele centrów handlowych odczuli pogarszającą się sytuację głównych najemców, z których część również ogłosiła upadłość.

Raport UBS szacuje, że w ciągu najbliższych pięciu lat zostanie zamkniętych około 80 tys. sklepów. Liczba centrów handlowych w USA również zmaleje w ciągu najbliższych pięciu lat.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum