Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel Lidla i Kauflandu kupuje fabrykę makaronów

Grupa Schwarz coraz bardziej interesuje się sektorem produkcyjnym. Kilka dni po wiadomości o zakupie papierni, pojawia się informacja o przejęciu niemieckiego producenta makaronów marek własnych Erfurter Teigwaren GmbH - donosi Lebensmittel Zeitung.
Reklama

Erfurter Teigwaren wytwarza makaron w 100 różnych kształtach, a jego obecne roczne możliwości produkcyjne sięgają ponad 100 tys. ton. Aby doszło do transakcji spółki muszą otrzymać zgodę organu antymonopolowego. Umowa może zostać podpisana już w październiku. 

Przychody Erfurter Teigwaren w 2020 r. przekraczały 70 mln EUR. Firma dostarcza makarony m.in. do konkurentów sieci - sklepów Edeka i Aldi.

Grupa Schwarz: Najpierw papiernia, teraz fabryka makaronu

Przypomnijmy, że fińska grupa Stora Enso chce sprzedać swój niemiecki zakład produkujący papier Maxau Grupie Schwarz. Plan niemieckiego detalisty polega na kontynuowaniu produkcji papieru w zakładzie, a 440 pracowników z Maxau będzie pracować dla Grupy Schwarz.

Stora Enso jest wiodącym światowym dostawcą odnawialnych rozwiązań w zakresie opakowań, biomateriałów, konstrukcji drewnianych i papieru.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum