Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel MediaExpert ze zgodą UOKiK na przejęcie

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez TERG (właściciel sieci MediaExpert, Avans i Electro) kontroli nad E Net Production. Przejmowana spółka zajmuje się tworzeniem platform sprzedaży dla sklepów internetowych.
Reklama

Postępowanie w tej sprawie przeszło do II fazy ponieważ koniecznie było badanie rynku. Szczegółowa analiza wykazała, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Właściciele sklepów internetowych - konkurentów TERG nadal będą mieli wybór dostawcy platformy do sprzedaży. Istnieje bowiem szereg podmiotów świadczących takie usługi, zarówno dla mniejszych sklepów, jak i dużych, zajmujących się specjalistycznym handlem wielokanałowym.

Dzięki badaniu rynku ustalono również, że właściciele platform sprzedażowych nie mają dostępu do ważnych informacji swoich klientów np. o szczegółach planowanych promocji. Dlatego TERG nie uzyska dostępu do danych wrażliwych konkurentów.

Prezes UOKiK: Koncentracja budziła duże emocje i obawy, że TERG może wykorzystać transakcję do działań na niekorzyść innych sklepów internetowych bądź dostawców platform sprzedażowych. Dlatego dokładnie zbadaliśmy rynek i wykluczyliśmy tego typu niebezpieczeństwa i wydałem zgodę.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum