Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel Netto daje gwarancję ceny na podstawowe produkty

Grupa Salling ustaliła pułap cenowy na 100 SKU produktów pierwszej potrzeby w sklepach Netto i 200 SKU w Bilka i føtex. Jest to gwarancja, że cena wybranych towarów nie wzrośnie do 28 października, pomimo dalszego wzrostu inflacji.
Reklama

Czapka inflacyjna

Wyższe ceny energii, transportu i surowców spowodowały wzrost cen konsumpcyjnych, co wywiera presję na finanse osobiste duńskich konsumentów, powiedział detalista.

Netto, føtex i Bilka ustalają pułap cen podstawowych artykułów codziennego użytku i żywności, gwarantując, że do października ich cena nie wzrośnie.

„Podzielamy prognozy ekonomistów, że inflacja będzie się utrzymywać, a tym samym ceny będą rosły przez resztę roku” – skomentował prezes Salling Group, Per Bank. „W ciągu ostatnich miesięcy klienci odczuli gwałtowne podwyżki cen na wszystko, od benzyny po mleko.

„Dlatego gwarantujemy, że ceny wybranych podstawowych artykułów spożywczych nie będą dalej rosnąć w ciągu najbliższych pięciu miesięcy pomimo rosnącej inflacji i wyższych cen u naszych dostawców”.

Marka prywatna rośnie w siłę

Rosnące ceny spowodowały wyraźną zmianę we wzorcach zakupowych duńskiego społeczeństwa.

Konsumenci coraz częściej sięgają po marki własne jako alternatywę dla towarów markowych w placówkach Grupy Salling.

„Nasze marki własne cieszą się większym zainteresowaniem niż kiedykolwiek wcześniej i tutaj również mamy najlepszą możliwość zaoferowania klientom stabilnych cen” – dodał Bank. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum