Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel Stokrotki przejmuje spółkę Ewmaj. To sklepy z szyldem Top Market

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło zgłoszenie zamiaru koncentracji. Sprawa dotyczy pośredniego przejęcia przez Emperia Holding części mienia należącego do P.P.H.U. „Ewmaj Jędrzejczyk i Spółka”.
Reklama

Jak czytamy w zgłoszeniu, przejmowana od Ewmaj część mienia ma posłużyć do prowadzenia sprzedaży detalicznej AKCU (artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku) w sklepach, których transakcja dotyczy.
Emwaj prowadzi sklepy pod szyldem TOP Market.

Emperia jest spółką holdingową zaangażowaną, za pośrednictwem swoich spółek zależnych i powiązanych, w prowadzenie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku (AKCU).

Przypomnijmy, że kilka dni temu Stokrotka poinformowała o podpisaniu umowy przejęcia 14 sklepów spożywczych, działających w województwie mazowieckim.

– Zawarta umowa dotycząca przejęcia 14 nowych sklepów jest dla nas kolejnym ważnym krokiem w rozwoju Stokrotki. W 2021 roku dołączyliśmy w ten sposób do naszej sieci 8 placówek w województwie mazowieckim. Konsekwentnie realizujemy więc dalej strategię budowania naszej pozycji na rynku, łącząc wzrost organiczny z działaniami dotyczącymi nowych przejęć. Ważne jest dla nas, że dzięki podpisanej umowie możemy dotrzeć do szerszego grona klientów – mówi Arūnas Zimnickas, dyrektor zarządzający, prezes zarządu Stokrotki.

Obecnie Stokrotka prowadzi 840 sklepów w całej Polsce. Dzięki zawartej umowie sieć kontynuuje szybkie tempo rozwoju stacjonarnych sklepów, dążąc do otwarcia w tym roku około 150 nowych placówek.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum