Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel Stokrotki zainwestuje milion euro w digitalizację sklepów

Litewska grupa Maxima planuje zainwestować w tym roku ponad 1 milion euro w rozwój i wprowadzanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w swoich sklepach. Inwestycja pomoże firmie w realizacji strategii cyfryzacji poprzez wprowadzenie procesów automatyzacji i przyjaznych dla użytkownika narzędzi.
Reklama

Valdis Zeps, dyrektor finansowy Maximy, powiedział: - W tym roku dzięki dobrze zaplanowanym inwestycjom rozszerzymy wypróbowane i przetestowane innowacje w sklepach, a wkrótce ogłosimy jeszcze więcej nowych rozwiązań technologicznych, umożliwiających szybsze i wygodniejsze zakupy.

Detalista będzie nadal rozwijał narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, mające na celu pomoc pracownikom w zdalnym zarządzaniu uzupełnianiem zapasów i możliwościami kasowymi.

Maxima rozbuduje swoją sieć samoobsługowych kas w Rydze i innych lokalizacjach oraz zainstaluje elektroniczne etykiety cenowe dla lepszych zakupów. Detalista wprowadził również system cyfrowy, który pomaga w ograniczeniu marnotrawienia żywności.

- Klienci coraz częściej korzystają z rozwiązań technologicznych w sklepach i oceniają je pozytywnie. Obecnie w niektórych sklepach Maxima nawet 40 proc. zakupów jest dokonywanych przy użyciu kas samoobsługowych, bezkontaktowo. To pokazuje, że technologia stała się wygodną, ​​nowoczesną częścią codziennych zakupów. Jednocześnie pomaga w ułatwieniu pracy pracownikom, zwiększa produktywność firmy, a tym samym pozwala nam oferować niskie ceny - dodał Valdis Zeps.

Maxima zaplanowała także szereg projektów digitalizacji w celu skutecznego zarządzania, lepszej współpracy i wygodnych zakupów podczas pandemii. Obejmują one planowanie i zarządzanie godzinami otwarcia sklepów oraz ułatwienie cyfrowej wymiany informacji w firmie i zewnętrznymi interesariuszami.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum