Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel Sugarfree ze stratą 3,41 mln zł

Firma Hubstyle, właściciel sklepu internetowego Sugarfree.pl i marki odzieżowej Cardio Bunny, zaciągnęła 10 mln zł pożyczki na pół roku. W pierwszej połowie br. zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 9,5 proc. do 3,79 mln zł oraz 3,41 mln zł straty netto. Dokonała ponad 1 mln zł odpisów dotyczących Sugarfree.pl.

Reklama

W komunikacie giełdowym Hubstyle poinformował, że zaciągnięta pożyczka jest oprocentowana na 6 proc. w skali roku. Nie podano, kto jej udzielił, zaznaczono natomiast że strony dopuszczają jej wcześniejszą spłatę. Do grupy kapitałowej Hubstyle należą internetowy sklep Sugarfree.pl z sukienkami z naturalnych tkanin oraz marka odzieży sportowej Cardio Bunny. W ub.r. firma przyjęła strategię rozwoju opartą o trzy kanały sprzedaży: sklepy internetowe, sklepy stacjonarne (własne i franczyzowe) oraz sieć dystrybucji. W październiku ub.r. firma pilotażowo otworzyła swój pierwszy sklep stacjonarny we Wrocławiu, a latem br. uruchomiła trzy kolejne: w Bydgoszczy, Częstochowie oraz Szczecinie.

Pod koniec września br., w ramach testów na utratę wartości przy sporządzaniu sprawozdania finansowego za pierwszą połowę br., Hubstyle zdecydował się dokonać niepieniężnych odpisów związanych ze spółką Sugarfree: 1,07 mln zł dotyczących jej wartości i 849 tys. zł dotyczący wartości Hubstyle przypisanej do tej spółki. Uzasadniono, że przyczyną odpisów są „niższe niż szacowane wyniki finansowe w segmencie fashion”. Zaznaczono, że odpisy to „operacje o charakterze księgowym i nie maja wpływu na bieżąca działalność operacyjną Spółki oraz jej Grupy Kapitałowej”.

Z początkiem października zarząd warszawskiej giełdy zawiesił do końca br. obrót giełdowy akcjami Hubstyle. Uzasadniono, że walory szósty raz z rzędu zostały zakwalifikowane na listę alertów, a spółka nie podjęła działań zmierzających do usunięcia przesłanek do tej kwalifikacji. Akcje Hubstyle trafiały na listę alertów, ponieważ od połowy ub.r. ich kurs, z krótkimi przerwami, utrzymuje się poniżej 50 groszy. Duży spadek, z poziomu ponad 3 zł, nastąpił od jesieni 2016 roku. Firma debiutowała na stołecznym rynku giełdowym wiosną 2012 roku jako Nokaut.pl z kursem wynoszącym ponad 12 zł. Głównymi akcjonariuszami spółki są jej prezes Wojciech Czernecki (ma 29,09 proc. kapitału), Elmodare Finance Limited (25 proc.) i Dawid Urban (20,56 proc.).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum