Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel Żabki kupuje Polmos Bielsko-Biała

Stock Spirits, spółka należąca do funduszu private equity CVC Capital Partners (tego samego, który jest właścicielem Żabka Polska), podpisała warunkową umowę przejęcia Polmos Bielsko-Biała S.A.
Reklama

CVC Capital Partners kupił Stock Spirits pod koniec 2021 roku i deklarował wówczas chęć dalszego dynamicznego rozwoju spółki, m.in. w kategorii produktów wysokojakościowych. Przejęcie firmy Polmos Bielsko-Biała z jej flagową marką Biały Bocian jest pierwszym krokiem w tym kierunku.

- Rozpoczynając wspólną podróż ze Stock Spirits, jednym z liderów sektora alkoholi w regionie CEE, zapowiadaliśmy m.in. rozwój organizacji w Polsce oraz rozszerzenie oferty naszych produktów i usług. Planowana inwestycja w Polmos Bielsko-Biała idealnie wpasowuje się w przyjętą przez nas strategię budowy wartości grupy – powiedział Krzysztof Krawczyk, Partner CVC Capital Partners

Stock Spirits ma ugruntowaną pozycję w kategorii alkoholi smakowych i wódek czystych w Polsce oraz w Czechach. Stock Spirits rozwija swoje umiejętności w obszarze zarządzania przychodami w tym wykorzystania zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji. Inwestycja w Polmos Bielsko-Biała wspiera plany rozwojowe spółki koncentrujące się przede wszystkim na opracowaniu nowej gamy produktów i usług, wejściu na nowe rynki oraz rozwoju portfolio wysokojakościowych produktów.

Polmos Bielsko-Biała S.A. ma w portfolio ponad 10 marek. Poza Białym Bocianem konsumentom znana jest również z takich produktów jak: Ogiński, Extra Żytnia czy Advocaat.

„Jestem bardzo zadowolony, że nasze marki będą dalej dynamicznie rozwijane i wspierane dzięki większej skali przy wdrażaniu innowacji oraz ogromnemu doświadczeniu Stock Spirits” – powiedział Dariusz Jamioła, dyrektor generalny Polmos Bielsko-Biała

Transakcja zostanie sfinalizowana po zakończeniu procesów regulacyjnych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum