Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel Żabki może przejąć sieć supermarketów

Według lokalnej strony internetowej T-Portal, szósty co do wielkości detalista spożywczy w Chorwacji, sieć supermarketów Tommy, został wystawiony na sprzedaż. Według nieoficjalnych informacji, potwierdzonych przez kilka źródeł rynkowych, w ostatnich tygodniach nasiliły się negocjacje, w których jako potencjalny nabywca wymieniany jest CVC Capital Partners, właściciel Żabki.
Reklama

CVC Capital Partners znów przejmuje?

Fundusz z siedzibą w Wielkiej Brytanii, którego portfel obejmuje 73 spółki na całym świecie, szacowany jest na ponad 75 mld dolarów. CVC Capital Partners jest właścicielem sieci handlowej Żabka Polska. Teraz może przejąć chorwacką sieć supermarketów Tommy.

Sieć Tommy - co niej wiemy?

Tommy ma roczne przychody w wysokości około 3,6 mld kun (465,4 mln euro) i EBITDA na poziomie ponad 250 mln kun (33,2 mln euro).

Sieć składa się z ponad 200 sklepów w wielu różnych formatach (hipermarket, maxi market, supermarket i market), odwiedzanych przez około 250 tys. klientów dziennie.

Detalista, część Tommy Group, której właścicielem jest lokalny przedsiębiorca Tomislav Mamić, odnotował silny, ale stabilny wzrost.

Przy szacowanej wartości rynkowej na 150-200 mln euro, portfolio grupy obejmuje firmę piekarniczo-cukierniczą Bobis, zakład mięsny Petason, a także udziały w firmie produkującej kawę i herbatę, Franck. W ostatnich latach Tommy Group zaczęła również inwestować w sektor turystyczny.

W przeszłości Mamić wspominał o możliwości publicznej oferty akcji w celu wprowadzenia świeżego kapitału. Pojawiły się również doniesienia prasowe o możliwym zainteresowaniu austriackiego SPARa przejęciem biznesu supermarketów Tommy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum