Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel Żabki sfinalizował przejęcie Stock Spirits

CVC Capital Partners ogłosił zakończenie przejęcia Stock Spirits Group PLC przy jednomyślnym poparciu Rady Dyrektorów Stock Spirits oraz po zatwierdzeniu transakcji przez większość akcjonariuszy spółki.
Reklama

Stock Spirits zajmuje wiodącą pozycję na rynku napojów alkoholowych w Europie Środkowo-Wschodniej i posiada portfolio produktów zakorzenionych w lokalnym i regionalnym dziedzictwie. Obejmuje ona 70 marek z szerokiej gamy alkoholi.

CVC widzi szansę na przyspieszenie rozwoju Stock Spirits.

István Szőke, partner zarządzający w CVC, skomentował: „Z zainteresowaniem śledziliśmy historię Stock Spirits będąc pod wrażeniem jego atrakcyjnej pozycji na wielu kluczowych rynkach, a także jej wyraźnego potencjału wzrostu. Zakończyliśmy tę transakcję i oczekujemy bliskiej współpracy z kierownictwem spółki w zakresie realizacji strategii rozwoju spółki”.

Mirek Stachowicz, dyrektor generalny Stock Spirits, skomentował: " Wiedza CVC na temat lokalnych rynków nie ma sobie równych, a w połączeniu z udokumentowaną historią udanych fuzji i przejęć w regionie, zapewnią spółce Stock Spirits długoterminowy wzrost”.

Przypomnijmy, że Stock Spirits został wyceniony na 767 mln funtów, 41 proc. powyżej ceny rynkowej odnotowanej na środowym zamknięciu sesji w Londynie.

CVC zarządza obecnie aktywami o wartości około 115 miliardów dolarów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum