Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciele ponad 200 centrów hadlowych negocjują z najemcami, Ingka Centers zawiesza czynsze

Właściciele ponad 200 centrów i parków handlowych prowadzą od kilku tygodni rozmowy z przedsiębiorcami, którzy są najemcami ich powierzchni. Porozumienia z częścią najemców zostały już podpisane. Ingka Centers zdecydowała się natomiast na zawieszenie pobierania opłat na czas rządowej decyzji o zamknięciu centrów handlowych.
Reklama

Trei Real Estate Poland, Mallson Polska i RWS Investment Group zostały wybrane do rozmów z najemcami.

- Pracujemy nad rozwiązaniami indywidualnymi, które różnicujemy ze względu na kondycję finansową danej firmy oraz jej branżę. Innej pomocy potrzebują bowiem drogerie, sklepy z elektroniką czy odzieżowe. Dziś należy zadbać przede wszystkim o to, aby koszty czynszu nie zabrały naszym najemcom środków na zatowarowanie i pozwoliły prowadzić operacje w tym trudnym dla gospodarki okresie - mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Polska.

Ustalenia i aneksy umów najmu będą obejmowały okres działalności parków handlowych w czasie najostrzejszych obostrzeń wynikających z walki z pandemią, a dla branż, które tego oczekiwały – także w okresie po jej zakończeniu. Zakładają one zwrot kosztów ponoszonych teraz przez właścicieli obiektów w bardziej stabilnej gospodarczo przyszłości.

Tymczasem Ingka Centers pod koniec marca br. zawiesiła na czas obowiązywania decyzji rządowej o zamknięciu centrów handlowych wszelkie opłaty związane z prowadzeniem działalności w sześciu miejscach w Polsce zarządzanych przez szwedzką firmę.
– Tak wcześniej, jak i w czasie pandemii oraz przede wszystkim po jej ustąpieniu zależy nam na tym, aby nasi partnerzy mogli z sukcesem funkcjonować i przetrwali ten trudny okres – powiedziała Dagmara Pozowska, Deputy Operations Manager, Ingka Centres.Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum