Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Włochy/Do 150 euro zwrotu za przedświąteczne zakupy opłacane kartą

Zwrot pieniędzy do 150 euro otrzymają we Włoszech te osoby, które w grudniu zapłacą 10 razy za zakupy kartami płatniczymi i przez aplikacje. Jak podają media, krok ten ma na celu ożywienie handlu, promowanie płatności elektronicznych i walkę z oszustwami.
Reklama

Rząd opracowuje szczegóły tej inicjatywy - informuje poniedziałkowa prasa.

Każdy klient otrzyma na swój rachunek bankowy 10 procent wydanej sumy na przedświąteczne zakupy. Maksymalna wysokość tego zwrotu to 150 euro. Aby skorzystać z tej możliwości, trzeba zarejestrować się na specjalnej stronie administracji publicznej podając numery kart płatniczych oraz konta.

Świąteczny zwrot pieniędzy ma trafić na rachunki bankowe jeszcze w tym roku.

Nowy finansowy bodziec wejdzie w życie w okresie dalszych trudności, jakie przeżywa branża handlowa, której pracę ograniczono na mocy najnowszych dekretów o walce z pandemią.

W czerwonych strefach, czyli między innymi w Lombardii, Piemoncie, Kampanii i Toskanii, zamknięte są wszystkie sklepy z wyjątkiem tych z żywnością i innymi artykułami pierwszej potrzeby. W wielu pozostałych częściach kraju w weekendy zamknięte są centra handlowe.

W związku z tymi restrykcjami handlowcy wyrażają obawy, że na tej sytuacji, kosztem sklepów, mogą skorzystać przed Bożym Narodzeniem wielkie portale sprzedaży internetowej.

Dlatego najnowsza oferta rządu ma dotyczyć wyłącznie zakupów w sklepach i płatności w lokalach usługowych.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jm/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum