Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wniosek o upadłość Fabryki Biznesu oddalony

Sąd oddalił wniosek o upadłość Fabryki Biznesu, złożony przez Mirbud. Zarząd Fabryki Biznesu zamierza podjąć kroki prawne zmierzające do uzyskania rekompensaty za straty wizerunkowe. Z kolei 29 grudnia 2017 r. Sąd uznał złożony przez Fabrykę Biznesu wniosek o ogłoszenie upadłości Mirbudu jako bezzasadny i złożony w złej wierze.
Reklama

Zarząd Fabryki Biznesu – właściciela Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi poinformował w przesłanym komunikacie, że Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi postanowieniem z dnia 19 stycznia 2018 roku oddalił wniosek Mirbudu o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu.

"Zasadniczym powodem oddalenia wniosku było to, że Mirbud nie udowodnił istnienia wierzytelności, na której oparł żądanie ogłoszenia upadłości, a nadto, że nie zachodzą wobec spółki żadne przesłanki upadłości. Należy przez to rozumieć, iż Fabryka Biznesu reguluje wszystkie wymagalne względem niej należności oraz posiada majątek zdecydowanie wyższy niż wszelkie jej zobowiązania. Spółka jest zatem podmiotem w pełni wypłacalnym i wiarygodnym" - napisano.

Jak czytamy dalej "wydane postanowienie potwierdza wyłącznie prezentowane przez zarząd Fabryki Biznesu stanowisko, iż wniosek Mirbudu był całkowicie bezzasadny a Fabryka Biznesu nie jest dłużnikiem Mirbudu. Zarząd Fabryki Biznesu po analizie poniesionych strat wizerunkowych i majątkowych wynikających z oddalonego wniosku Mirbudu podejmie dalsze kroki prawne zmierzające do uzyskania stosownej rekompensaty.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum