Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Woda gazowana może zniknąć z półek sklepowych, bo brakuje dwutlenku węgla

We Włoszech woda gazowana może zniknąć z półek sklepowych, a zanim to nastąpi, jej cena zapewne wzrośnie - informują media. To rezultat braku dwutlenku węgla potrzebnego do jej produkcji. Alarm podniosła włoska, największa w Europie firma produkująca wodę gazowaną.
Reklama

Firma z okolic Cuneo na północy Włoch, sprzedająca 1,5 mld butelek wody rocznie, wstrzymała linie produkcyjne.

"CO2 jest nieosiągalny, nasi konkurenci są w takiej samej sytuacji. Jesteśmy zdesperowani. To następny problem, który nakłada się na rekordowe podwyżki cen surowców i na suszę, która pozbawia nas źródeł wody" - powiedział szef firmy Alberto Bertone, cytowany przez media.

Jak wyjaśniają media, problem wynika z tego, że producenci dwutlenku węgla wolą sprzedawać go służbie zdrowia, gdzie ma on liczne zastosowania, niż wytwórniom wody gazowanej.

We włoskich supermarketach w ostatnim czasie powoli zmniejszają się zapasy tej wody, a jeśli kryzys nie zostanie rozwiązany, wkrótce mogą się skończyć.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie i w czołówce na świecie pod względem konsumpcji wody gazowanej. Wyrażane są obawy, że obecny wielki popyt doprowadzi do podwyżek jej cen.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ akl/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum