Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wojas ze spadkiem przychodów o 26 proc. rdr.

Jak informuje obuwnicza spółka Wojas, wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych w listopadzie 2020 roku wyniosła 21,6 mln zł i była niższa o 26,1 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w listopadzie 2019 roku.
Reklama

W okresie styczeń – listopad 2020 przychody ze sprzedaży sięgnęły 220,5 mln zł i były niższe o 17,7 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w listopadzie 2020 roku wyniosły 11,7 mln zł i były niższe o 46,6 proc. od przychodów osiągniętych w listopadzie 2019 roku.

Narastająco, w okresie styczeń-listopad 2020 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły nieco ponad 145 mln zł i były niższe o 25,7 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Jak tłumaczy firma, decydujący wpływ na spadek sprzedaży detalicznej w listopadzie 2020 roku miało administracyjne zamkniecie 95 proc. sklepów Wojasa.

Nowotarska firma Wojas jest jednym z największych producentów obuwia w Polsce. Swoje sklepy firmowe ma także poza granicami kraju - na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech. Produkcja Wojasa wynosi kilkaset tysięcy par obuwia rocznie.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum