Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wojciech Grohn członkiem zarządu Lidla ds. zakupów, Piotr Rogowski z awansem

Lidl Polska ogłasza zmiany w strukturach swojego zarządu. Od października br. nowym członkiem zarządu ds. zakupów będzie Wojciech Grohn, związany z Lidlem od 18 lat.
Reklama
  • Wojciech Franciszek Grohn, dotychczasowy członek zarządu w Lidl Litwa, dołączy do zarządu Lidl Polska.
  • Zastąpi tym samym Piotra Rogowskiego, który obejmie stanowisko w międzynarodowych strukturach Lidla i odpowiadać będzie za obszar zakupów na 11 rynkach m. in. w: Rumunii, Bułgarii, Serbii, Czechach, Słowacji, a także na Węgrzech, Litwie oraz Łotwie.

 

Wojciech Franciszek Grohn swoje pierwsze kroki w karierze stawiał w bankowości Vereins- und Westbank AG. Jest związany z Grupą Schwarz od 2003 roku. Przez 10 lat rozwijał swoje doświadczenie w obszarze zakupów food i non food w Lidl Polska, a od 2014 roku w Lidl Litwa jako członek zarządu. Aktywnie wspierał rozwój i ekspansję spółki na nowym rynku, gdzie w 2016 roku otwarto pierwsze sklepy sieci.

Piotr Rogowski z Lidlem związany od 20 lat. W zarządzie Lidl Polska odpowiadał za cały pion zakupów – holistyczne zarządzanie asortymentem, strategie marketingowe i promocyjne, rozwój e-commerce, relacje z dostawcami. W latach 2013-2015 pracował w ramach międzynarodowych struktur pionu zakupów. Od października 2021 objął stanowisko w  międzynarodowych strukturach Lidla i  odpowiadać będzie za obszar zakupów na 11 rynkach m. in. w: Rumunii, Bułgarii, Serbii, Czechach, Słowacji, a także na Węgrzech, Litwie, oraz Łotwie.

Jest absolwentem Internationales Hochschulinstitut Zittau oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum