Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wójt Gietrzwałdu może stracić pracę. Powodem budowa centrum dystrybucyjnego Lidl

Najpierw powołali Komitet Obrony Gietrzwałdu i zaczęli zbierać podpisy pod protestem przeciwko budowie Centrum Dystrybucyjnego LIDL. Jednak radni jednomyślnie odrzucili ich protest, więc 14 lutego powiadomili wójta Jana Kasprowicza o zamiarze jego odwołania w referendum. Komitet liczy, że zdąży usunąć wójta przed wydaniem pozwolenia na budowę magazynów Lidl - pisze debata.olsztyn.pl
Reklama

Referendyści zarzucają wójtowi, iż nie było prawdziwych konsultacji w sprawie inwestycji LIDLa, nie odbyło się ani jedno publiczne zebranie w tej sprawie, mimo że już w 2020 roku rada gminy podjęła uchwałę o opracowaniu miejscowego planu zagospodarowania pod tę inwestycję.

 

 

Lidl chce budować magazyny w gminie Gietrzwałd. Mieszkańcy przeciw

Jak donoszą lokalne media, przeciwnicy inwestycji obawiają się głównie ogromnego wzrostu ruchu wozów ciężarowych na DK16, a więc spalin i hałasu oraz bezpowrotnego zniszczenie walorów krajobrazowych przez hale LIDLa, które ich zdaniem zdominują okolicę, co w konsekwencji odstraszy pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej (nie obawia się tego proboszcz, ogłosił wójt).

14. centrum dystrybucyjne Lidl w Polsce

Przypomnijmy, portal dlahandlu.pl pisał o inwestycji w grudniu 2022 r. 

23 grudnia wójt gminy Gietrzwałd poinformował o zakończeni postępowania dowodowego w postępowaniu administracyjnym wszczętym na wniosek LIDL Sp. z o.o. Sp. k. w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia o nazwie „Budowa Centrum Dystrybucyjnego LIDL Gietrzwałd  wraz z infrastrukturą techniczną – doziemne instalacje zewnętrzne w miejscowości Gietrzwałd, gmina Gietrzwałd”.

Według naszych wyliczeń będzie to 14. magazyn sieci w Polsce.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (13)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum