Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wprowadzenie płatności kartami pozwala na zwiększenie obrotów o 25 proc.

Pod koniec czerwca br. w sklepach oraz punktach usługowych funkcjonowało prawie 312 tys. terminali POS, które umożliwiają płatność kartami. Mimo obserwowanego wzrostu wciąż jedynie kilkanaście procent punktów handlowo-usługowych w Polsce ma terminal do akceptowania kart. Główne obawy właścicieli takich punktów to opłaty za przyjmowane transakcje, a tym samym brak rentowności obsługi płatności bezgotówkowych.
Reklama

Wewnętrzne statystyki montrada pokazują, że u klientów, którzy po raz pierwszy zainstalowali w swoim sklepie terminal, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy obroty wzrosły nawet o ok. 25 proc. 

Największą barierą powstrzymującą właścicieli przed instalacją w swoim sklepie terminala jest wysoka stawka interchange za przeprowadzane transakcje. Planowana na początek przyszłego roku obniżka stawki interchange ze względu na ustawowy, półroczny okres przejściowy może w praktyce zacząć obowiązywać dopiero w połowie 2014 roku. 

Przy wyborze agenta rozliczeniowego transakcji gotówkowych ważna jest prowizja od transakcji. Jej wysokość różni się w zależności od rodzaju kart płatniczych oraz indywidualnego zapotrzebowania klienta, np. mikropłatności. Firma montrada bada potrzeby przedsiębiorców, którzy chcą stać się akceptantami i na tej podstawie przygotowuje dla nich ofertę.

Koszty dzierżawy terminala także dostosowywane są do indywidualnej oferty pod kątem modelu terminala, rodzaju łącza, okresu trwania umowy. Wszystkie te paramentry ustalane są z klientem i na ich podstawie powstaje oferta kosztowa na dzierżawę terminala. Możliwą opcją jest wynajem terminala we wspólnej ofercie z mBankiem. W pakiecie klient otrzymuje konto mBIZNES z bezpłatną obsługę gotówkową w placówkach mBanku oraz darmowe przelewy z konta firmowego. Koszt dzierżawy terminala w tym pakiecie to 55 zł.

„Z naszych statystyk wynika, że klienci dokonujący płatności kartą, są w stanie wydać więcej. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na pakiet Firma z Kartą mogą sprawdzić opłacalność przyjmowania płatności bezgotówkowych. Oferujemy bowiem bezpłatny, 30-dniowy okres próbny" - dodaje Jarosław Archacki, dyrektor sprzedaży i rozwoju w firmie montrada

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum