Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wręczono Nagrody Rynku Spożywczego 2015

Redakcje magazynu "Rynek Spożywczy", serwisu www.portalspozywczy.pl oraz www.dlahandlu.pl wręczyły podczas VIII Forum Rynku Spożywczego Nagrody Rynku Spożywczego 2015.
Reklama

Nagrody przyznawane są za wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskim przemyśle i handlu spożywczym. Nagrodami Rynku Spożywczego honorujemy firmy i wydarzenia, które w minionym roku wyróżniły się w polskim sektorze żywnościowym.

Nagrody Rynku Spożywczego 2015 są przyznawane w trzech kategoriach: Wydarzenie Rynku Spożywczego, Lider Rynku Spożywczego oraz Innowator Rynku Spożywczego. Wszystkie nagrody są równoważne.

Nagrody wręczyli: Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP SA, Edyta Kochlewska, redaktor naczelna serwisu dla handlu.pl i zastępczyni redaktora naczelnego "Rynku Spożywczego", Łukasz Stępniak, redaktor naczelny "Rynku Spożywczego" i serwisu portalspozywczy.pl. Galę poprowadziła prezenterka telewizyjna Urszula Chincz.

W kategorii Wydarzenie Rynku Spożywczego 2014 postanowiono nagrodzić Grupę Maspex Wadowice - za przeprowadzenie serii przejęć, które umocniły pozycję firmy w ścisłym gronie krajowych oraz regionalnych liderów sektora spożywczego. Dzięki skutecznej i zrównoważonej strategii rozwoju grupy, systematycznemu wzrostowi organicznemu i trafionym przejęciom Maspex stał się jedną z największych firm spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wyróżnienie odebrał prezes - Krzysztof Pawiński.

Nagrodę Rynku Spożywczego w tej samej kategorii otrzymała także Grupa Drosed - za konsekwentną budowę mocnej pozycji konsolidatora rynku mięsnego, co przejawiło się w ostatnim czasie przejęciami firm Drop i Pol-Pasz. Skutkiem pierwszego z nich jest możliwość optymalizacji produkcji przemysłowej kurczaka, kaczki, gęsi i konserw we wszystkich zakładach, znalezienie nowych obszarów zaopatrzenia w drób oraz rozwinięcie działalności eksportowej. W drugim przypadku Drosed ma szansę, aby jeszcze lepiej zdywersyfikować ofertę oraz rozwinąć możliwości produkcyjne, a tym samym zwiększyć sprzedaż produktów na polskim rynku oraz wśród odbiorców międzynarodowych. Nagrodę odebrał prezes zarządu Jacek Lewicki.

Trzecim nagrodzonym w kategorii Wydarzenie Rynku Spożywczego została Grupa Polmlek. Uzasadniono jej przyznanie odważnym wejściem Polmleku w segment sokowy i rozpoczęcie budowy grupy spożywczej na bazie firmy mleczarskiej. 1 października Polmlek sfinalizował przejęcie spółki Agros-Nova Soki działającej na rynku produkcji i sprzedaży soków, nektarów i napojów owocowych i warzywnych, w portfolio ma silne marki: Fortuna, Garden, Pysio i Sonda. W wyniku transakcji do grupy dołączył zakład produkcyjny i centrum logistyczne w Tymienicach. Sokowa inwestycja mleczarskiego Polmleku to niecodzienna transakcja na krajowym rynku spożywczym, pokazująca nowe kierunki konsolidacji sektora spożywczego w Polsce. Nagrodę podczas wieczornej gali odebrał Andrzej Soroka, prezes Polmlek Olsztyn, dyrektor handlowy grupy Polmlek.

W kategorii Lider Rynku Spożywczego nagrodę otrzymała Grupa Eurocash. Jest to obecnie niekwestionowany lider rynku dystrybucji hurtowej w obszarze FMCG. Grupa ma ok. 25 proc. udziałów w polskim rynku dystrybucyjnym. Firma prowadzi działalność hurtową, sprawnie buduje sieci franczyzowe, które integrują już prawie 12 tys. sklepów, inwestuje w e-commerce, innowacyjne projekty convenience i biznes drogeryjny. Nagrodę odebrał Jan Domański, dyrektor ds. relacji inwestorskich grupy.

Kolejną nagrodę w kategorii "Lider Rynku Spożywczego" otrzymał spółka Polskie Zdroje, dystrybutor wody mineralnej Cisowianka - za stworzenie silnej polskiej marki wód mineralnych, która w rynkowej rywalizacji prześcignęła międzynarodowe koncerny. Za kreowanie nowych trendów na rynku wód – wprowadzenie na rynek wody lekko gazowanej, marki premium Perlage oraz oryginalnych opakowań – szklanych butelek oraz puszek. O odbiór nagrody poproszono Dyrektora Sprzedaży - Jacka Bińczyka.

Ostatnią kategorią, w której przyznano nagrody był Innowator Rynku Spożywczego. Nagrodę Rynku Spożywczego w tej kategorii zdobył Carrefour Polska. Sieć ta wybiła się w ciągu ostatnich kilku miesięcy na pozycję jednej z najbardziej innowacyjnych sieci handlowych w Polsce. Nowe koncepty hipermarketu, supermarketu miejskiego oraz sklepu convenience pokazały, że firma bardzo szybko jest w stanie analizować i dostosowywać swoją ofertę do oczekiwań klientów. Na uwagę zasługuje nowa strategia związana z podziałem działalności na tzw. klastry biznesowe, a także śmiałą próbą przekazania większej samodzielności szefom sklepów w regionach. Nagrodę odebrał Robert Noceń - członka zarządu oraz dyrektor dywizji hipermarketów w polskim oddziale sieci Carrefour.

Nagrodę w kategorii Innowator Rynku Spożywczego zdobyła także spółka Graal SA, a odebrał ją - prezes Bogusław Kowalski. Spółka Graal po gruntownej restrukturyzacji i modernizacji działalności biznesowej postawiła na innowacje i rozwój. Jednym z efektów są innowacje asortymentowe, w tym m.in. nowa linia produktów Salatino, czyli sałatek opartych na tuńczyku z różnymi połączeniami smakowymi, np. kasztanami i kaszą kuskus. Ciekawa propozycja, która jest odpowiedzią na obserwowane zmiany rynkowe.

Podczas VIII Forum Rynku Spożywczego wręczono również nagrody "Dobry produkt - wybór ekspertów 2015".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum