Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wrocław: Miasto od przyszłego roku zakazuje sprzedaży fajerwerków na targowiskach

Od przyszłego roku fajerwerki znikną ze sprzedaży na wszystkich miejskich targowiskach – zdecydował wrocławski magistrat. Już w listopadzie miasto apelowało do zarządców targowisk o nie udostępnianie terenu handlującym fajerwerkami.
Reklama

W 2015 roku Wrocław zrezygnował z sylwestrowych pokazów pirotechnicznych i do tego samego namawia mieszkańców w ramach kampanii "Wrocław Nie Strzela". Jak wskazują władze miasta, huków i wystrzałów boi się większość zwierząt i to nie tylko tych domowych. "Zwierzęta dzikie, gospodarskie czy te w schronisku i ogrodzie zoologicznym są wystawione na olbrzymi stres, którego skutki mogą być nieprzewidywalne" - podkreślają urzędnicy.

W tym roku magistrat zdecydował się na kolejny krok i postanowił od przyszłego roku zakazać sprzedaży fajerwerków na miejskich targowiskach.

"We Wrocławiu od 2015 roku apelujemy, aby zrezygnować z fajerwerkowego szaleństwa. W tym roku podjęliśmy jeszcze szersze działania - w listopadzie zaapelowaliśmy do zarządców miejskich targowisk o nie udostępnianie terenu handlującym fajerwerkami. Od przyszłego roku, nie kupicie na miejskich placach żadnych materiałów pirotechnicznych, tak jak już w tym nie kupicie żywej ryby. Wszystko w trosce o naszych +braci mniejszych+" - tłumaczy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Mimo apeli władz miasta amatorów petard i fajerwerków nadal nie brakuje. Jak powiedział PAP pracownik jednego ze sklepów oferujących materiały pirotechniczne, cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem. "Amatorzy fajerwerków, którzy od wielu lat je kupowali tak samo w tym roku po nie przychodzą. Natomiast ci klienci, którzy preferowali jedynie zimne ognie nadal zainteresowani są tylko takim zakupem. Nie widzę, aby te tendencje się zmieniały, a zainteresowanie malało" - powiedział.

Dodał, że z uwagi na m.in. rosnące koszty utrzymania lokalu ceny w tym roku są nieco wyższe. "Jest to taka sama podwyżka cen, jaką widzimy wszędzie dookoła. Nie obserwujemy jednak, aby zniechęcało to klientów" - wskazał.

Reklama

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum