Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

WSA wstrzymał ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu w Krakowie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wstrzymał wykonanie uchwały rady miasta w sprawie ograniczeń sprzedaży alkoholu na Starym Mieście i Kazimierzu. Oznacza to, że planowany od 26 grudnia zakaz sprzedaży alkoholu nie wejdzie w życie.
Reklama

Informację o tym podał Urząd Miasta Krakowa.

12 września krakowscy radni przyjęli uchwałę, wprowadzającą na Starym Mieście i Kazimierzu (Dzielnica I) ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Zakaz miał obowiązywać od 26 grudnia, w godz. od 22 do 6.

Radni Dzielnicy I, z którymi rozmawiała PAP, powiedzieli, że uchwałę zaskarżyli ci, dla których oznaczała "straty finansowe". "To najprawdopodobniej prywatny przedsiębiorca" - powiedział przewodniczący Rady Dzielnicy I Tomasz Daros.

Wejście w życie zakazu sprzedaży alkoholu sklepach na terenie Dzielnicy I jest wstrzymane do czasu wydania wyroku przez sąd. Na razie nie wiadomo, czy będzie apelacja w tej sprawie.

Projekt uchwały w sprawie ograniczeń sprzedaży alkoholu wnieśli pod obrady Rady Miasta Krakowa radni Dzielnicy I, argumentując, że prowadzenie nieograniczonej czasowo sprzedaży alkoholu negatywnie wpływa na bezpieczeństwo, a na działalność całodobowych sklepów skarżą się mieszkańcy. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum