Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Współpraca CVC z o. Rydzykiem zaszkodzi Żabce?

Sieć sklepów Żabka (należąca do funduszu Capital Partners ) jest od kilku dni krytykowana, przede wszystkim w mediach społecznościowych, za współpracę z o. Tadeuszem Rydzykiem. Eksperci komentują, że to chwilowy kryzys, który w dłuższej perspektywie nie zaszkodzi marce - czytamy w press.pl
Reklama

Po tym jak fundusz CVC Capital Partners, który jest właścicielem Żabki podpisał list intencyjny w sprawie współpracy z należącą do o. Rydzyka Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, na sieć sklepów spadła fala krytyki. Właścicielowi Żabki zarzuca się, że współpracując ze szkołą o. Rydzyka, chce zapewnić sobie łagodniejsze zapisy w nowelizacji ustawy o zakazie handlu.

Rafał Hirsch z "Dziennika Gazety Prawnej" napisał na Twitterze: "Właściciel Żabki wspiera konferencję naukową ojca Rydzyka. I to jest raz. Żabka wspiera konkurs »Sieci«. I to jest dwa. Nowelizacja ustawy o zakazie handlu, która miała zamknąć Żabki w niedziele, utknęła w Sejmie i wygląda, że się w ogóle nie rusza. I to jest trzy" – napisał. Podobnych komentarzy jest więcej.

Klienci deklarują w mediach społecznościowych, że przestaną robić zakupy w Żabce. "Od dziś omijam szerokim łukiem...", "Zmienicie teraz nazwę na Rydzyk? Bojkot!", "Okazało się, że Rydzyk to Żabojad", "żegnaj żabko, na szczęście mamy wciąż wybór" – to tylko niektóre negatywne komentarze opublikowane na fanpage'u "Żabka – mały wielki sklep".

Według Tomasza Bartnika, partnera w One Eleven, jest to chwilowy kryzys. – W Polsce bojkoty nie sprawdzają się, więc nie spodziewam się efektu sprzedażowego ani wizerunkowego, ponieważ współpraca pomiędzy o. Rydzykiem a Żabką odbywa się na zasadzie ideologii. Jesteśmy pragmatycznym narodem i nie mieszamy wyborów produktowych z ideologicznymi. Jest to burza w szklance wody, która zakończy się tym, że najbardziej oburzeni raz nie pójdą na zakupy do Żabki – komentuje Bartnik dla press.pl.

Nasza redakcja otrzymała komentarz od sieci Żabka Polska: 

- W ostatnim czasie przez media przewijają się spekulacje dotyczące zaangażowania firmy Żabka we współpracę z różnymi podmiotami. Wskazuje się, między innymi, na współpracę z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, równocześnie insynuując ukryte cele tego zaangażowania. (...) Żabka nie realizuje żadnej współpracy z wyżej wymienioną uczelnią. Informacje na ten temat są nieprawdziwe. Prawdą jest, że Fundusz CVC, mający udziały w Żabce, jak i w kilkudziesięciu innych podmiotach, wziął udział w konferencji dotyczącej cyberbezpieczeństwa zorganizowanej przez toruńską uczelnię. Otrzymaliśmy informacje od Funduszu, że co roku jego przedstawiciele biorą udział w kilkunastu tego typu przedsięwzięciach, ze względu na obecność ekspertów i przedstawicieli ważnych instytucji. (...) Warto przypomnieć, w jak dużej skali Żabka jest zaangażowana w partnerstwa z uczelniami (współpraca ze studentami m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w ramach projektu "Kreatorzy Produktów", współpraca z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu w ramach wspólnego programu studiów dualnych, Współpraca ze szkołami w całej Polsce w ramach Projektu AI Schools & Academy), kierując się w tych działaniach wyłącznie kryteriami merytorycznymi i zaangażowaniem społecznym.(...). - podaje biuro prasowe Żabka Polska.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (8)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum