Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wszystkie sieci Jeronimo Martins wykazały wzrost sprzedaży w 2017 roku

Sieci handlowe znajdujące się w portfelu Jeronimo Martins i operujące poza Polską zanotowały wzrosty w czwartym kwartale 2017 roku i całym 2017 roku – poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.
Reklama

- Po wyraźnym spowolnieniu inflacji cen żywności do 0,6 proc., obserwowanym w trzecim kwartale, w czwartym kwartale wskaźnik ten wzrósł do 2,0 proc. Otoczenie konsumenckie nadal stanowiło wyzwanie, jednak w ostatnim kwartale roku wykazało dynamikę wzrostową. Pingo Doce wykorzystało tę poprawę, aby zdynamizować działalność komercyjną, co doprowadziło do wzrostu sprzedaży LfL o 3,0 proc. w czwartym kwartale i o 1,0 proc. w całym roku – czytamy w raporcie Jeronimo Martins.

Sieć Pingo Doce otworzyła w całym roku 10 sklepów (9 netto) i osiągnęła całkowitą sprzedaż w wysokości 3667 mln euro, czyli o 3,1 proc. więcej niż w roku poprzednim. - Pingo Doce zakończyło rok wzmocnioną pozycją rynkową – podkreśla Jeronimo Martins.

Inna portugalska sieć, Recheio, także osiągnęła lepsze wyniki w ciągu roku, wykazując wzrost o 6,2 proc. LfL w ciągu roku (plus 6,6 proc. w czwartym kwartale). Łączna sprzedaż wzrosła o 7,2 proc., osiągając 942 mln euro.

W Kolumbii inflacja żywności wyniosła 2,6 proc. Pomimo negatywnego wyniku w ciągu roku, począwszy od kwietnia zaufanie konsumentów zaczęło wykazywać tendencję wzrostową. Operująca na tamtym rynku Ara osiągnęła sprzedaż na poziomie 405 mln euro, czyli o 72,0 proc. więcej niż przed rokiem (plus 71,8 proc. przy stałym kursie wymiany). Głównym priorytetem spółki na rok 2017 była praca nad jej zdolnością do przyspieszenia rozbudowy sieci sklepów. Działania te zakończyły się otwarciem 169 sklepów w tym roku, z czego 77 w czwartym kwartale.

Pingo Doce w 2017 roku odpowiadało za 22,5 proc. przychodów grupy Jeronimo Martins, sieć Recheio za 5,8 proc., a Ara 2,5 proc.

Największy udział w przychodach Jeronimo Martins miała Biedronka (68 proc.). Udział przychodów sieci Hebe wyniósł 1 proc.

Przypomnijmy, że w 2017 roku grupa Jeronimo Martins osiągnęła 16,3 mld euro przychodów, w tym przychody Biedronki wyniosły 11,1 mld euro.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum