Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wynagrodzenia: 4 tys. zł w McDonald's czy 4 tys. zł w Lidlu? Co wybiorą Polacy?

McDonald's niedawno ruszył z dużą akcją rekrutacyjną. Sieć podniosła wynagrodzenia. Firma oferuje pracownikom 4065 zł brutto (kwota zawiera dodatek za brak absencji). Są to stawki bardzo porównywalne do wynagrodzenia jakie otrzymują pracownicy marketów spożywczych.
Reklama

McDonald's oferuje pracownikom umowę o pracę, wypłatę na czas i stabilne miejsce pracy, wynagrodzenie 4065 zł brutto ( podana kwota zawiera dodatek za brak absencji ), 30% dodatek za pracę w godzinach nocnych oraz realną możliwość szybkiego rozwoju i awansu.

Reklama pracy w McDonald's
Reklama pracy w McDonald's

 

Praca w McDonald's czy w Lidl lub Biedronce?

Czy te warunki są porównywalne do pracy kasjera w popularnych sieciach handlowych? Przypomnijmy, od stycznia 2022 sprzedawca-kasjer rozpoczynający pracę w sieci Biedronka zarobi 3460-4090 zł brutto miesięcznie w pierwszym roku pracy. W Biedronce można też pracować na stanowisku pracownika sklepu lub kasjera – wynagrodzenie na tych stanowiskach waha się w granicach 3400-3940 zł brutto miesięcznie na początek ze względu na okrojony zakres obowiązków. Stawki obejmują płacę zasadniczą, nagrodę za obecność, miesięczną premię, zależną od poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych.

Od marca 2022 r. pracownicy sklepów Lidl w Polsce zarabiają od 3750 zł brutto do 4600 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 3850 zł brutto do 4800 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 4100 zł brutto do 5050 zł brutto. Poziom wynagrodzenia jest każdorazowo definiowany w umowie o pracę.

Z kolei menedżerowie sklepów mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 4850 zł brutto do 5550 zł brutto, rozpoczynając pracę na tym stanowisku. Po roku płaca wzrośnie do poziomu od 6050 zł brutto do 6400 zł brutto, a po 2 latach wyniesie od 6950 zł brutto do 7500 zł brutto. W Lidl Polska wszystkim menedżerom sklepów przysługuje samochód służbowy. O wysokości podwyżki decyduje zajmowane stanowisko.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum