Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wyniki Coca-Cola HBC Polska. Spółka ma powody do zadowolenia

W roku obrotowym 2021 spółka Coca-Cola HBC Polska osiągnęła zysk netto w wysokości 170 245 tys. zł (158 442 tys. zł. w 2020 r.).
Reklama

W roku 2021 spółka uzyskała pozytywny wynik na działalności operacyjnej. Rok zakończył się zyskiem brutto w wysokości 205 478 tys. zł.

Stosunkowo niewielki spadek zysku brutto w stosunku do roku ubiegłego o 9 004 tys. zł wynikał ze wzrostu przychodów finansowych tj. pozytywnej wyceny instrumentów pochodnych jak również wzrostu pozostałych przychodów operacyjnych na skutek zwrotu podatku CIT na podstawie uprzedniego porozumienia cenowego za lata 2018-2020.

Sytuacja w Ukrainie a wyniki Coca Cola HBC Polska

W związku z trwającym konfliktem zbrojnym na Ukrainie, kierownictwo spółki stale monitoruje rozwój sytuacji, aby zapewnić podejmowanie na czas działań i inicjatyw celem zminimalizowania potencjalnych negatywnych skutków obecnej sytuacji.

Coca-Cola HBC Polska prowadzi dystrybucję alkoholi Nemiroff

- CCHBC Polska prowadzi dystrybucję alkoholi Nemiroff, nabywanych z Ukrainy. Z uwagi na ograniczenia w dostępności tego produktu, spółka monitoruje sytuację na bieżąco aby ograniczyć wpływ przerwanego łańcucha dostaw tego produktu. Kierownictwo oczekuje jednak, że wpływ tej sytuacji na
wynik netto roku 2022 nie będzie znaczący - zapewnia firma.

Coca-Cola HBC Polska stawia na kawę

Spółka Coca-Cola HBC Polska pod koniec 2021 r. nabyła zorganizowaną część przedsiębiorstwa tzw. Costa Express Business od Costa Coffee Polska SA

Costa Express Business obejmuje aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne niezbędne do prowadzenia sprzedaży kawy z samoobsługowych maszyn (kawomatów) umieszczonych na stacjach benzynowych, w sklepach, biurach itd.

W ramach tej transakcji Coca-Cola HBC Polska przejęła również pracowników firmy z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w rozwijaniu tego biznesu.

Zakup Costa Express Busines - co dał Coca-Cola HBC Polska?

- Zakup Costa Express Business ma na celu wzmocnienie pozycji spółki na rynku napojów. Umożliwi rozszerzenie portfolio produktów spółki o napoje kawowe oraz ułatwi dotarcie do nowych kanałów sprzedaży jak biura czy obiekty sportowe. Przejęte kontrakty z klientami oraz silna pozycja spółki na rynku napojów umożliwi zwiększenie sprzedaży kawy w kubkach oraz optymalizację kosztów prowadzenia biznesu - tłumaczy firma.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum