Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wypłacono pierwsze 5 mln zł z Tarczy Finansowej dla Dużych Firm

Pierwsze 5 mln zł wypłacono z Tarczy Finansowej dla Dużych Firm - poinformował na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Paweł Borys. Pieniądze otrzymała spółka Men’sfield.
Reklama

"Oczywiście. Każda firma, która otrzymała pomoc publiczną w ramach Tarczy Finansowej PFR będzie zamieszczana na stronie http://pfr.pl. Przed chwilą udzieliliśmy finansowania i jutro pojawi się informacja. Pierwsza firma to Men'sfield i pożyczka płynnościowa na 5 mln zł. Nieźle!" - napisał na Twitterze prezes PFR.

Wcześniej wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartłomiej Pawlak napisał: "Dzisiaj (22.09) o godzinie 11.13, po potwierdzeniu z PKO BP nastąpiła pierwsza wypłata środków w ramach Tarczy Finansowej dla Dużych Firm. To ogromny sukces Zespołu Grupy PFR, który od kwietnia br. przygotowywał uruchomienie systemu".

Tarcza Finansowa dla Dużych Firm to program wsparcia dla przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19. Zakłada trzy rodzaje finansowania: pożyczki płynnościowe, pożyczki preferencyjne i instrumenty kapitałowe. W ramach pożyczek płynnościowych dostępnych jest 10 mld zł; na pożyczki preferencyjne przeznaczono 7,5 mld zł, a na wsparcie o charakterze kapitałowym - 7,5 mld zł.

Z Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm mogą skorzystać przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 249 osób lub te, których obrót przekracza 50 mln euro i suma bilansowa 43 mln euro. Do programu dopuszczone są też średnie firmy, o ile zatrudniają powyżej 150 pracowników i ich obrót przekracza 100 mln zł.

Tarcza Finansowa PFR jest częścią rządowej tarczy antykryzysowej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum