Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wysokie stawki w norweskich supermarketach, nawet 75 zł za godzinę

W zależności od sieci i piastowanego stanowiska stawki oferowane w norweskich marketach wahają się w granicach 130-160 koron (59-75 zł) za godzinę. To więcej niż w Niemczech i Wielkiej Brytanii - podaje interia.pl.
Reklama

Nie ma w Norwegii wielkich hipermarketów, odpowiedników wielkopowierzchniowych sklepów brytyjskich sieci, takich jak Tesco czy ASDA. Dominują supermarkety o średniej powierzchni, a te największe ulokowane są tylko w dużych miastach m.in. w Oslo, Bergen, Trondheim, Lillehammer czy Narvik. Jedną z najpopularniejszych sieci supermarketów w Norwegii jest Rema 1000.

W porównaniu z podobnymi sieciami handlowymi na Wyspach, liczba ofert pracy w norweskich supermarketach jest znacznie mniejsza. Warto jednak o nie powalczyć ze względu na atrakcyjne stawki. Miesięcznie można zarobić na rękę 13-15 tys. koron.

W większości przypadków pracownik supermarketu nie zajmuje ściśle określonego stanowiska z wąsko określonymi obowiązkami jak to ma często miejsce w brytyjskich sklepach. Nie jest więc tak, że zajmuje się tylko wykładaniem towaru na półki i nic poza tym go już nie interesuje. Oprócz tego do jego obowiązków należy obsługa klientów, sprzątanie sklepu, zamawianie i odbiór towaru na magazynie oraz praca na kasie.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum