Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Żabka: 280 płatnych staży dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym

We wrześniu ruszy drugi etap tegorocznej edycji programu „Dobry Staż w Żabce”, realizowanego przez sieć wspólnie z Fundacją Samodzielni Robinsonowie. Jest on skierowany do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Do tej pory odbyło się już 280 staży, trwających od 2 tygodni do 3 miesięcy.
Reklama
  • Program „Dobry Staż w Żabce” realizowany jest od siedmiu lat. Od początku trwania programu przeprowadzonych zostało ponad 22 tys. godzin stażowych.
  • Partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja Samodzielni Robinsonowie, zajmująca się wszechstronnym wspieraniem młodzieży z instytucji opieki zastępczej (domy dziecka, rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka), zagrożonej wykluczeniem społecznym.
  • Franczyzobiorcy Żabki, którzy chcą zaopiekować się stażystami, przechodzą szkolenie, prowadzone przez przedstawiciela Fundacji i zyskują miano mentora. Staże trwają minimum dwa tygodnie, a nad ich przebiegiem czuwa również opiekun wyznaczony przez Fundację. Młodzież otrzymuje wynagrodzenie za swoją pracę.

– W ramach naszej Strategii Zaangażowania Społecznego bierzemy udział w wielu akcjach, mających na celu zapewnienie lepszej jakości życia społecznościom lokalnym, w tym wyrównywanie szans na rynku pracy. Dzięki programowi „Dobry Staż w Żabce” młodzi ludzie zagrożeni wykluczeniem społecznym zyskują szansę na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Nasi mentorzy – franczyzobiorcy chętnie angażują się w ten program, dzieląc ze stażystami swoją wiedzą i umiejętnościami – mówi Katarzyna Przewęzikowska, menedżerka ds. relacji zewnętrznych i CSR w Żabka Polska.

Film o „Dobrym Stażu w Żabce” w konkursie Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 celów”

Film o programie „Dobry Staż w Żabce” zakwalifikował się do konkursu VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 celów”, poświęconego filmom dokumentalnym i promocyjnym wyprodukowanym przez 3 sektory z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Bohaterami filmu są tegoroczne stażystki oraz ich mentorki i mentorzy. Przedstawione są ich historie, pasje i marzenia. W filmie można zobaczyć, na czym polega ich praca podczas stażu i dowiedzieć się, z jakimi trudnościami musiały się zmierzyć, jakie osobiste bariery pokonać i z którymi nowymi umiejętnościami zawodowymi ruszą dalej w świat.

Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 celów” odbędzie się w Poznaniu w dniach 24 – 29 września br. w formule hybrydowej. Na najlepszy film będą mogli głosować również internauci.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum